UWAGA!

Makabra na cmentarzu

 
Elbląg, Na cmentarzu Dębica zdewastowano grób i zbezczeszczono zwłoki
Na cmentarzu Dębica zdewastowano grób i zbezczeszczono zwłoki (fot. Anna Dembińska)

Tak makabrycznej sprawy nie pamiętają nawet najstarsi elbląscy policjanci. Na Cmentarzu Dębica ktoś ukradł z jednego z grobów jedno z ciał, a drugie zbezcześcił! Grobowiec też został zdewastowany.

- To nie był jedynie akt wandalizmu. W tej sprawie chodzi o coś więcej, o emocje, które musiały kierować sprawcą lub sprawcami. Rodzinny grobowiec został zdewastowany, zniszczone zostały m.in. zdjęcia osób w nim pochowanych, które znajdowały się na nagrobku i zostały zbezczeszczone zwłoki. Nie pamiętam takiej drugiej sprawy, odkąd pracuję w elbląskiej policji – informuje Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       W rodzinnym grobowcu spoczywało małżeństwo: pani Zofia (zmarła w 1985 r.) i pan Wiktor (zmarł w 1991 r.) oraz ich syn, pochowany w 2013 roku. Sprawca lub sprawcy zabrali z grobu jedno z ciał, a pochowanemu w 2013 roku mężczyźnie... oderwali głowę! Trzeci szkielet pozostał nienaruszony. Do tego makabrycznego czynu doszło prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę.
       - Nikogo jeszcze w tej sprawie nie zatrzymaliśmy. Przesłuchany będzie zarządca cmentarza, rodzina zmarłych, zostały zabezpieczone ślady przez techników kryminalistki. Będzie powołany w tej sprawie biegły medycyny sądowej – zapowiada Jakub Sawicki.
       Za zbezczeszczenie zwłok grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za ich grabież – do 8 lat więzienia.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama