UWAGA!

Maluchy pomagają schronisku

Przedszkolaki śpiewające piosenki gwiazdy muzyki, loteria fantowa i dyskoteka - to tylko nieliczne atrakcje, jakie zafundowały swoim podopiecznym, ich rodzicom i zaproszonym gościom pracownice przedszkola nr 16 przy ul. Bażyńskiego w Elblągu. Pieniądze zebrane podczas zabawy zasiliły konto elbląskiego schroniska dla zwierząt.
     
     - W naszym przedszkolu pracują ludzie, którym nie jest obce wszelkie zło, jakie dziś można zaobserwować dookoła - mówi o swoich pracownicach Aleksandra Bejna, dyrektor przedszkola. - Nie chcemy dopuścić do tego, aby następne pokolenie, którym będą m.in. nasi wychowankowie, zachowywało się w sposób niegodny. Dlatego naszym głównym celem stało się wychowanie młodziutkich podopiecznych na ludzi wrażliwych. Nie chcemy, żeby wyrośli na egoistów, ani żeby w przyszłości przechodzili obojętnie obok chorego człowieka czy katowanego zwierzaka. Uczymy jak pomóc niechcianym zwierzakom nie narażając przy tym siebie na niebezpieczeństwo.
     W piątkowe popołudnie w przedszkolu wrzało jak w ulu. Kilkadziesiąt przedszkolaków postanowiło pomóc elbląskiemu schronisku dla zwierząt i zorganizowało zbiórkę pieniędzy na ten cel. Zbiórkę urządzono na wesoło. Na rodziców i zaproszonych gości, wśród których była Aneta Purzycka, dyrektor schroniska, czekało wiele niespodzianek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. W trakcie mini playback show wystąpiła polska i światowa czołówka. Rozpoczął Enrique Iglesias. Po nim na scenie pojawiła się Maryla Rodowicz, Reni Jusis i zespół T.Love.
     Po występach młodych artystów na scenie pojawiły się wychowawczynie. Szczytny cel wziął górę nad tremą i przełożone maluchów zaśpiewały piosenkę o jamnikach, za którą zebrały gromkie brawa.
     Temperatura na sali podniosła się tak bardzo, że ogłoszono przerwę. W jej trakcie uczestnicy imprezy mogli ugasić pragnienie i zjeść coś słodkiego w bufecie, który został przygotowany przez dzieci i przedszkolanki. Można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych maluchów oraz wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Po przerwie maluchy pląsały na parkiecie podczas dyskoteki.
     - W ubiegłym roku zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu aukcję prac plastycznych dzieci oraz zbiórkę darów dla zwierząt z elbląskiego schroniska - wyjaśnia Aleksandra Bejna. - Za zebrane pieniądze kupiliśmy miski oraz pokarm dla zwierząt i przekazaliśmy na ręce Anety Purzyckiej, dyrektor schroniska. W tym roku kontynuujemy akcję.
     W imprezie oprócz dyrektora schroniska uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Kuratorium Oświaty.
     Robert Pilecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama