UWAGA!

Mamy ponad 100 tys. zł. Padnie rekord?

 
Elbląg, Tak było wczoraj, a liczenie trwa!
Tak było wczoraj, a liczenie trwa! (fot. AD)

103 tys. 190 zł i 10 gr – to wynik finansowy 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potwierdzony dziś (13 stycznia) przez elbląski sztab główny. Ale to jeszcze nie koniec. Nie rozliczyły się bowiem wszystkie sztabiki z miasta i okolic, nie wpłynęły również wszystkie zadeklarowane na aukcjach internetowych kwoty. Czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord?

- Mamy nadzieję, że uda się chociaż osiągnąć wynik zbliżony – mówi Gabriela Zimirowska, szefowa elbląskiego sztabu WOŚP. Przypomnijmy, wówczas, dzięki hojności ludzi wielkiego serca, zebrano 180 tys. 282 zł 40 groszy. - Trzeba brać pod uwagę rekordowo krótki czas przygotowań [do niemal ostatniej chwili nie było pewności czy Elbląg zagra z orkiestra – red], pogodę i inne okoliczności – zauważa.
       Na chwilę obecną sztab finansowy doliczył się kwoty 103 tys. 190 zł 10 gr. Podobnie było na zamknięciu 21. Finału (ok. 108 tys. zł) więc prognozy są dobre.
       - A to jeszcze nie koniec – mówi Gabriela Zimirowska. - Nie rozliczyły się bowiem wszystkie sztabki z miasta, a także i z Suchacza, Tolkmicka czy z Krynicy Morskiej. Wiemy, że np. Pasłęk zebrał 17 tys. zł. Nie mamy też potwierdzenia wpłat ze wszystkich aukcji internetowych. Ostateczna kwota będzie więc wyższa.
       Na internetowej aukcji największą popularnością cieszył się kurs prawa jazdy (ostatecznie został zlicytowany za 955 zł), a dalej: przejażdżka Ferrari (500 zł), dzień w fotelu prezydenta Elbląga (600 zł) oraz vouchery na zabieg wybielania zębów (400-450 zł).
       W Elblągu orkiestra zagra jeszcze dziś – w kinie Światowid o godz. 18. Wówczas odbędzie się spotkanie filmowe w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie, a także licytacja koszulek WOŚP i zbiórka do puszki.
       Ostateczną kwotę zebraną w Elblągu podczas 22. Finału "Na ratunek" poznamy pod koniec stycznia.
       - Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, bo to nasze wspólne dzieło - podkreśla Gabriela Zimirowska.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo Gabi!!! Wielki szacun RCW!
 • Policzyłem ile dziennie wydaje na leczenie NFZ (dane za 2013 rok) - otóż jest to ok. 178 milionów. Powtarzam - 178 milionów dziennie. I ta liczba powinna dać wszystkim właściwe pojęcie skali wydatków. Czy pieniądze zebrane przez Wielką Orkiestrę naprawdę mają taki duży wpływ na ilość sprzętu w szpitalach? Bo wiele osób pisze - " nie dawaj, nie dostaniesz pomocy jak będziesz w szpitalu, bo zabraknie pieniędzy" . Załóżmy że orkiestra zebrała 40 milionów - NFZ wydaje tyle w parę godzin. ..
 • Brawo Orkiestra i brawo dla wszystki ludzi dobrej woli!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  8
  powiec(2014-01-13)
 • Wiadomo, że kasa zebrana przez WOŚP i budżet NFZu to zupełnie różne rzędy wielkości. Tylko NFZ i tak wiecznie ma tej kasy za mało, a WOŚP po prostu kupuje sprzęty, których szpitale z kasy od NFZ często by długo jeszcze nie kupiły. Nikt przecież nie myśli, że to WOŚP utrzymuje polską służbę zdrowia.
 • a co to jest ta sztabka z miasta? poprawcie błąd!
 • NIE oddałem i NIE oddam ani grosza synowi pułkownika MO
 • Jak jakieś dziecko z Twojej rodziny trafi na sprzęt z WOŚP to powiedz lekarzom że mają nie korzystać że sprzętu " syna pułkownika MO" h powodzenia
 • tylko cwaniaki w naszym państwie bezprawia są w stanie żyć godnie np. owsik i rydzol
 • Brawo. .. Oby tak dalej. .. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Wyrafinowana(2014-01-13)
 • jak nawet trafi to dziecko to sie okaze ze niema kasy na uzywanie tego sprzetu takze nazywajmy rzeczy po imieniu dobry sposób na życie
 • " Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok: Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł. Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54% a gdzie jest reszta?" . .. " sprawozdanie Caritas z 2009 roku. Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99% wpływów" . .. " czy w fundacji charytatywnej musi pracować dwoje specjalistów ds. marketingu i promocji, trzy osoby w biurze prasowym, dwie panie grafik, cztery księgowe, a do tego pan zajmujący się flotą samochodową?" . .. Ten artykuł internetowy mnie zaciekawił co do celu charytatywnego WOŚP. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  4
  zaciekawionaFaktami(2014-01-13)
 • a w Pasłęku 170 tys.
Reklama