UWAGA!

Manewry strażackie w Nadleśnictwie Elbląg

 
Elbląg, Manewry strażackie w Nadleśnictwie Elbląg
fot. nadesłana

We wtorek (15 października) na Mierzei Wiślanej w okolicach Kątów Rybackich odbyły się ćwiczenia z ochrony przeciwpożarowej lasu zorganizowane Państwową Straż Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim i Nadleśnictwo Elbląg.

Około godz. 11 strażacy wywołali kontrolowany pożar w lesie podpalając stertę gałęzi. Po paru minutach unoszący się nad lasem dym został zauważony na Punkcie Obserwacyjno-Alarmowym w Stegnie, gdzie na wieży przeciwpożarowej zainstalowana jest kamera o wysokiej rozdzielczości. Obserwator złożył zgłoszenie w Punkcie Alarmowo Dyspozycyjnym Nadleśnictwa Elbląg skąd dysponent zgłosił pożar do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Na miejsce pożaru udała się Jednostka PSP z Nowego Dworu Gdańskiego oraz wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Mierzei Wiślanej. Łącznie na miejsce pożaru przybyło 60 strażaków i 8 wozów bojowych. Miejsce pożaru zostało wybrane w taki sposób aby strażacy mogli przeprowadzić symulację ewakuacji mieszkańców pobliskiego domu. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie, a pożar został opanowany i ugaszony.
       W ćwiczeniach oprócz straży pożarnej wzięli także udział leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg, miejscowa Placówka Straży Granicznej, Urząd Morski w Gdyni. Tego typu ćwiczenia poza sprawdzeniem i przećwiczeniem metod postępowania przez Straż Pożarną jest także okazją do skoordynowania działań Straży Pożarnej z innymi służbami pracującymi na tym terenie.
      

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama