UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marsz po prawa

Elbląg, Młodzi artyści mogli liczyć na aplauz licznie zebranej publiczności.
Młodzi artyści mogli liczyć na aplauz licznie zebranej publiczności.

W niedzielę rozpoczęły się w Elblągu obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Do soboty elblążanie całymi rodzinami mają możliwość uczestniczenia w integracyjnych imprezach z tej okazji.

W niedzielę przy słonecznej pogodzie elblążanie bawili się na bulwarze Zygmunta Augusta. Mnóstwo atrakcji, wspaniałe występy młodych artystów z elbląskich ośrodków osób niepełnosprawnych, szkół i przedszkoli integracyjnych wypełniały czas tym, którzy spędzili dzień nad rzeką Elbląg. Wczoraj (14.05) przed południem dzieci z przedszkola specjalnego i młodzież z ZHP organizowały festyn w ośrodku Bryza. Dziś atrakcje na elblążan czekały na pl. Jagiellończyka, gdzie odbywał się festyn pt. "Baw się razem z nami" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, wydział edukacji Urzędu Miejskiego i Elbląski Związek Sportowy. Jutro (16.05) w Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych przy ul. Słonecznej 29 odbędą się ogólnopolskie spotkania organizacji niepełnosprawnych. Spotkania zostaną poprzedzone corocznym Marszem Przyjaźni - marszem osób niepełnosprawnych z petycją do władz miasta. Organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne wręczą na ręce prezydenta Elbląga petycję, w której, jak co roku proszą o zauważenie i docenienie ich w społeczeństwie. Organizatorem marszu jest Elbląskie Koło Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Dzieci, młodzież i dorośli zarówno niepełnosprawni, jak i ci, którym los osób niepełnosprwanych nie jest obojętny, wyruszą o godz. 14 z pl. Kazimierza Jagiellończyka i głównymi ulicami miasta przejdą pod Ratusz. Od czwartku do soboty w Wojewódzkim Ośrodku Kultury będą się odbywały Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych Euroregionu Bałtyk. A wszystkich miłośników sportu organizatorzy zapraszają w czwartek w godz. od 10 do 12 do hali sportowej przy ul. Kościuszki, gdzie rozegrany zostanie integracyjny turniej sportowy dla młodszych dzieci. Również w czwartek o godz. 18 w szkole podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej odbędzie się otwarty pokazowy trening siatkówki na siedząco. Organizatorem imprezy jest Integracyjny Klub Sportowy "Atak". Sobota także upłynie pod hasłem - sport. W parku Modrzewia od godz. 10 do godz. 17 będzie rozgrywany II Turniej Piłki Nożnej Niesłyszących.
     
     Zobacz także "Harcerski festyn"
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama