UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marszałek ponownie Prezydentem Euroregionu Bałtyk

Elbląg, Jacek Protas ponownie prezydentem Euroregionu Bałtyk
Jacek Protas ponownie prezydentem Euroregionu Bałtyk (fot. AD)

W piątek 5 marca w Elblągu marszałek Jacek Protas zostanie ponownie nominowany na Prezydenta Euroregionu Bałtyk. Powtórny wybór polskiego przedstawiciela na to stanowisko zdarzy się po raz pierwszy w historii organizacji.

Prezydent kieruje pracami Rady i Prezydium, najważniejszymi organami Euroregionu Bałtyk. Marszałek Jacek Protas w 2008 r. był wiceprezydentem, a od lutego 2009 r. pełni funkcje Prezydenta organizacji.
       Regiony z Polski, Rosji, Litwy, Szwecji i Danii zrzeszyły się w 1998 r. by formalnie rozwijać współpracę transgraniczną. Priorytety Euroregionu wyznacza Wspólny Program Rozwoju Euroregionu Bałtyk do 2015 r. Działalność organizacji skupia się na lobbingu politycznym oraz tworzeniu projektów z zakresu otoczenia biznesu, infrastruktury transportowej, ochrony środowiska i inicjatyw społeczności lokalnych.
       Euroregiony są organizacjami skupiającymi samorządy lokalne i regionalne  z krajów sąsiadujących ze sobą. Euroregion Bałtyk należy do największych w Europie  pod względem terytorialnym. Polską stronę reprezentują samorządy województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
       Unia Europejska wspiera takie inicjatywy, dlatego przeznaczyła w latach 2007-2013  na współpracę terytorialną 7,75 mld euro. Polska alokacja wynosi 0,7 mld euro.
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Super - cieszymy sie! Bedzie badać zawartość cukru w cukrze. We love you very much!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-04)
 • Ten Euroregion to jedna wielka bzdura. .. . UE jest gorsza od komuny. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bogacz(2010-03-04)
 • Przecież są od tego przepompownie-pompy w których można to składować -piasek w workach. Pompy są od siebie w takiej samej odległości. W razie wylania przez wał to mają na miejscu i tylko brać i działać!!!!!1pytanie kto pracuje na tych pompach????nie obrażając tych którzy naprawdę się przejmują tą pracą. Są przepompownie na której ze świecą szukać człowieka który tam pracuje!!!!!a takie bezrobocie niby?????gdzie oni podpisują listę pracy????Kto ich sprawdzi???Taki burdel że głowa boli. Kłania się Gronowo-elbląskie. Ludzie sami chodzili jesienią i sprawdzali wały!!!!!gdzie obsada??? może oszczędności na etatach?? a takie bezrobocie!!!!!Oby nie wylało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blat(2010-03-04)
 • mam propozycje - skoro nikogo na tych przepompowiniach nie ma to moze niech zatrudnia na nich nowego prezydenta euroregiony, niech zakasa rekawy i zacznie pompowac; d
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-04)
 • obiecanki cacanki chłopcze!!!!! Mierzeje przekopać, dalej cisza. Tylko wybory się zbliżają to jak glizdy po burzy wychodzicie. Wstyd mi że głosowałem na takich jak ty!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arixxx(2010-03-04)
 • dac mu szpadel i nich idzie meliorowac zulawy w morde jeża
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-04)
 • Szkoda. Trzeba było wybrać Słoninę. Może nie było by lepiej, ale napewno śmieszniej !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-05)
 • A moim zdaniem to nic się nie robi tylko bierze niezłą pensyjkę. Czy ktoś wie jak można się skontaktować z Panem Protasem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lych(2010-03-05)
 • Trzeba się wziąć za ważniejsze sprawy, gdzie są pieniądze na melioracje, umacniainie wałów przeciwpowodziowych, pompy, co z projektami, które kosztowały miliony, kiedy je zrealizujecie i czy w ogóle- do Warzsawy trzeba jechać i wywalczyć swoje na Żuławy, bo nas za chwilę zaleje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-05)
 • Może nie na temat ale rzecz bardzo istotna, a szczególnie jeżeli ludzie są w potrzebie. Sprawa dotyczy eurocoptera, który w tym prowincjonalnym mieście wojewódzkim nie ma miejsca oraz pieniądze zostały zmarnotrawione. Dlatego nasuwa się pytanie czy Elbląg nie może mieć bazy na tali środek transportu bo jak do tej pory loty odbywają się dzięki Gdańskowi. Oznacza to, że jesteśmy ośrodkiem, który może, a raczej powinien mieć w/w transport. Należy pamiętać i nigdy nie zapominać, że wojewódzkie miasto to nie pępek świata, a nasze miasto to spory ośrodek z możliwościami i ambicjami. Dobrze będzie jak p. Protas o tym nie zapomni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Albert S.(2010-03-05)
 • Po tym jak Elbląg wybudował Port Morski na wodzie o głębokości 1,4 mera to wogóle cud że wojewodztwo wogóle daje jakiekolwiek pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-05)
 • Primo - lądowisk bazowych Eurocoptera w Polsce jest 23 sztuki i nie ma najmniejszej potrzeby zakładania nowych zwłaszcza, że w Elblągu mamy w promieniu ~100 km dwa takie lądowiska Gdańsk i Olsztyn. Ustawiczne i bezsensowne działania naszych wodzów całkowicie jak widzę w narodzie trzeźwość myślenia i logikę. Elbląg przy szpitalu (ewenement w skali kraju) ma jedno z najlepszych lądowisk w kraju. Secundo - kto znaczący (nie mówię o firmach krzak) przy zdrowych zmysłach, będzie w jakimś dziwnym i nie przewidywalnym miejscu inwestował i angażował się w jakiekolwiek partnerstwo ze ścianą no, bo któż w tym mieście może być partnerem do interesu, chyba tylko domy schadzek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2010-03-05)
Reklama