UWAGA!

Marta i Angelika odnalezione w Austrii

Siostry Zielińskie – 12-letnia Marta i 8-letnia Angelika – zostały odnalezione wraz z rodzicami w Austrii. Miejsce pobytu dziewczynek udało się ustalić wpisując ich dane do Systemu Informacji Schengen.

Marta i Angelika zaginęły w piątek (30 maja). Policjantom udało się ustalić, że z elbląskiego domu dziecka zabrała je matka.
     - Policjanci natychmiast po uprowadzeniu sióstr sprawdzali wiele wersji wydarzeń, pracowali wielokierunkowo – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Szybko ustalili, że Marta i Angelika zostały zabrane przez matkę i mogą przebywać poza granicami Polski, dlatego też powiadomiono straż graniczną. Została także podjęta współpraca międzynarodowa.
     - Dane dzieci zostały wpisane do Systemu Informacji Schengen – kontynuuje Justyna Grzeczka. - Na bazie tych informacji austriaccy policjanci ustalili miejsce pobytu dzieci. Były one ze swoimi rodzicami.
     Teraz trwają procedury związane z przekazaniem dziewczynek do kraju oraz postępowaniem wobec ich rodziców.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i tu właśnie widać jak działa elbląska policja, dopiero w Austrii odnależli sieroty
 • Współczucia dla rodziców, odbiorą im dzieci narażą na stres, oddzielą od kochających rodziców. Tragedia gotowa. Dzieci do ośrodka matkę na 10 lat za porwanie, ojca na 5 za współudział. Brawo możecie być dumni z siebie. Prawdzifa historia z happy endem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kwadrat(2008-06-01)
 • Kwadrat, czytam Twoje wpisy i zastanawiam się jak ty chłopie funkcjonujesz. I jak rozumiesz otaczającą Cię rzeczywiśtość. Dzieci były źle traktowane. Mają 4 rodzeństwa, które też jest w domach dziecka. Różne rzeczy ci rodzice z nimi wyprawiali, a Ty piszesz- odbiorą je kochającym rodzicom! Wiesz po co do Austrii je zabrali? Żeby mieć zasiłek i nie pracować. Tam też by im dziewczynki zabrali. Takie jest prawo w całym cywiwlizowanym świecie.
 • Są ludzie i kwadraty.
 • ale jaja. .. w Austrii. .. .szok
 • Nie ma co współczuć rodzicom. Ten ojciec miał pozbawione prawa rodzicielskie bo molestował te dziewczynki
 • Dokładnie! niech gnije w więzieniu!
 • najgorsze jest ze niewiecie co mowicie.
 • KWADRAT - czy ty kidykolwiek myślisz :-)
 • a czemu czepiac sie policji ze znalazla je dopiero w Austriii??moim zdaniem jak dziewczynki zaginely w piatek a znalezli je juz w niedziele i to az w Austrii tzn ze policja nie proznuje i szuka wszedzie!wg mnie uznanie dla nich. .a jesli rodzice faktycznie sa tacy jak mowicie to zabrac dzieci ich wsadzic na dobre lata i spokoj!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dnigga(2008-06-02)
 • Znalazły sie bo wyjechały do Austrii. Gdyby była odwrotna sytuacja tzn. z Austrii uciekłyby do Polski, zapewne trwałoby to kilka misiecy albo i lat zanim by sie znalazły!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kosztur(2008-06-02)
Reklama