UWAGA!

Masowe znakowanie drzew przy Wschodniej. Po co?

 Elbląg, Masowe znakowanie drzew przy Wschodniej. Po co?
(fot. Michał Skroboszewski)

- Czy miasto planuje masową wycinkę drzew przy budowie nowej ulicy Wschodniej? - pytają nasi Czytelnicy. Zostały już ponumerowane i oznaczone. - Nie są to oznaczenia do wycinki. To numery służące do oznaczeń inwentaryzacyjnych istniejącego zadrzewienia – wyjaśniają miejscy urzędnicy. Zobacz zdjęcia.

Sprawa budowy ul. Wschodniej nadal budzi emocje. Przypomnijmy, że samorząd realizuje właśnie pierwszy etap inwestycji, od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica wraz z budową ronda na Łęczyckiej. Ma kosztować 12,7 mln złotych, z czego ponad 7,2 mln zł to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Prace nad drugim etapem – jak obiecywał prezydent i jego zastępca – został wstrzymany do czasu wypracowania nowego przebiegu tego odcinka trasy. Ma być on konsultowany z mieszkańcami, na co liczą członkowie grupy „Nie dla Obwodnicy Wschodniej przez Bażantarnię”, którzy w proteście przeciwko pierwotnemu przebiegowi ul. Wschodniej zebrali ponad 3,5 tysiąca podpisów.

„Od 21 stycznia czekamy na nowy termin spotkania z władzami w sprawie ul. Wschodniej i przebudowy ul. Sybiraków, a póki co na Wschodniej dokonano inwentaryzacji drzew (597 policzonych i przeznaczonych do wycinki). Zastanawiają nas także prace prowadzone po obu stronach ul. Sybiraków, akurat w miejscu w którym miałoby powstać skrzyżowanie z II etapem ul. Wschodniej (nad którym prace zostały rzekomo zatrzymane). Jeśli ktoś w Was ma wiedzę na ten temat - będziemy wdzięczni za cynk – piszą członkowie grupy na Facebooku.

Urzędnicy, w odpowiedzi na pytania wysłane przez naszą redakcję, zaprzeczają, by oznaczone drzewa były przeznaczone do wycinki.

- Biuro projektowe, które wykonuje projekt dla generalnego wykonawcy informuje, że są to numery służące do oznaczeń inwentaryzacyjnych istniejącego zadrzewienia. Nie są to na tym etapie oznaczenia drzew do wycinki – przekazuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Realizacja inwestycji prowadzona jest w trybie zaprojektuj i wybuduj z terminem zakończenia robót budowlanych w 2023 r. - Wykonawca, z którym podpisano umowę, jest na etapie wykonywania dokumentacji projektowej i przygotowywania wniosku o uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację robót drogowych. Na chwilę obecną nie są prowadzone żadne roboty budowlane – dodaje Łukasz Mierzejewski. - Druga część inwestycji, a więc ewentualna rozbudowa ul. Sybiraków, jest obecnie na etapie prac koncepcyjnych, a co za tym idzie nie prowadzi się również w tym rejonie żadnych prac budowlanych.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie miasto, tylko ruski PIS. Nasze Państwo już prawie leży na łopatkach, sprzedają co się da.
 • Dlaczego trolujesz? Takie wpisy powinny byc usuwane.
 • Prace powinny zostać wstrzymane a autorzy i pomysłodawcy obwodnicy przez bażantarnie jak najszybciej wsadzeni do więzienia. Oni od 2017 roku nie potrafią wybudować drewnianego mostka elewów tłumacząc że musi on być betonowy i kosztować przeszło mln zł co jest kompletną bzdurą. W wielu parkach krajobrazowych w naszym kraju mostki są drewniane i chodzą po nich dziennie tysiące turystów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  39
  Arczij(2022-03-07)
 • Nie trolluję. Tylko bardzo martwię się o Polskie Lasy, które w ostatnich latach są wycinane na potęgę.
 • Będzie autostrada donikąd. Jedna już jest - Jana Pawła II.
 • jaki patron, taka droga
 • Kierowca harleya znów budeje za nasze pieniądze drogę do nikąd zakończoną rondem? Skąd my to już znamy? Czyżby dejavu? Taka sama droga do nikąd zakonczona rondem jest na szczycie modrzewiny. I nie wierzyłbym ani urzędowi ani nadleśnictwu bo oni tną drzewa na potęgę. Wystarczy przejść się na spacer bo bazantarni aby zobaczyć efekty działań tych nieudaczników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  14
  rozsądny(2022-03-07)
 • Droga jest potrzebna. Protestujących jest kilkukrotnie mniej niż kierowców, którzy są za jej budową tylko mniej widocznych w mediach. Dojście do Bażantarni dziś też przecina droga i nikomu to nie przeszkadza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  29
  Kierowca.(2022-03-07)
 • Przekopu też by nie było bo trzeba wyciąć drzewa. A dziś wszyscy są za. Elbląg potrzebuje tej drogi jak i przekopu i żadne protesty nie zagłuszą prawdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44
  25
  Przekop(2022-03-07)
 • Ja widzę sens tej obwodnicy, jak i drogi na modrzewinie, ruskie jak nas napadną i wjadą w tą drogę to na bank się zgubią na rondzie
 • Niech oznaczą powalone drzewa na zielonym szlaku łączącym niebieski z czerwonym, bo leżą już kilka miesięcy, a wózkiem przejechać nie można ani rowerem.
 • Jak by natura chciała to by tą drogę zrobiła. .. tak że poczekajmy 100 lat może natura zrobi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  7
  Drwall..(2022-03-07)
Reklama