UWAGA!

Masz głos, masz wybór. Zagłosuj w wyborach!

65 procent osób zamierza głosować w nadchodzących wyborach samorządowych – wynika z jednego z sondaży CBOS. Do udziału w wyborach zachęca między innymi kampania „Masz głos, masz wybór”, organizowana przez Fundację Batorego. Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl także włączyła się do tej akcji.

Podczas badań CBOS tylko 20 procent respondentów zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu 16 listopada. 46 procent odpowiedziało, że na pewno zagłosuje, 19 procent stwierdziło, że raczej pójdzie do urn. Aż 15 procent nie podjęło jeszcze decyzji i to między innymi do nich skierowana jest ogólnopolska kampania „Masz głos, masz wybór”, organizowana przez Fundację Batorego. Organizatorzy kampanii przygotowali ulotki, spoty telewizyjne i radiowe zachęcające do głosowania, które są emitowane w ogólnopolskich i lokalnych mediach, także w Elbląskiej Gazecie Internetowej portEl.pl (zobacz spot, który prezentujemy obok).
       Twój głos jest ważny, bo decyduje m.in. o tym, kto będzie rządził w twoim miejscu zamieszkania. Kto będzie decydował o takich sprawach jak: edukacja w szkołach podstawowych i gimnazjach, lokalne inwestycje, pomoc społeczna, bezpieczeństwo w mieście, lokalne opłaty i wielu innych.
       Kampania „Masz głos, masz wybór” jest apolityczna, nie promuje żadnego z komitetów wyborczych.
      
       oprac. RG na podstawie  www.maszglos.pl
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Juz zygać mi się chce tymy wyborami, lepiej pojde na rybki, podniecajcie sie bez mnie tym spotkaniem dla naiwnych
 • Jak chcemy być odpowiedzialni za nasz Elbląg, to należy wybierać takie osoby spośród nas, które mają i wiedzę i kompetencje i wizję rozwoju naszego miasta. Dlatego uważam, że im więcej mieszkańców pójdzie na wybory tym lepiej i dla nas i dla Elbląga.
 • Pójde żeby wybrać Polaka, a pogonic zyda!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Benton(2014-10-24)
 • tak tak masz głos, masz wybór? ale czy na pewno wybór??? bo zamiana Staśka na Heńka czy na Mariolę nic nie da ! to system pseudo kapitalistyczny ocierający się o socjalizm jest zły !! grupa kolesi interesu chce żebyś myślał że jakimś tam głosem coś zmienisz, niestety nic nie zmienisz, ale za to zmieni się stan konta tych kolesi bo im przybędzie i o to chodzi w tej machinie, hasła typu: naprawię elbląg czy zrobię dobrze, zbuduję mieszkania, to hasła cwaniaków żeby dostać sie do koryta
 • Mam głoś i wybór dlatego zagłosuję na nikogo. Jak któryś tzw polityk zrobi w elblagu coś sensownego dla poprawy gospodarki itp. wtedy bedzie miał mój głos. Na razie obiecanki cacanki od 100 lat! Nie głosuje!
 • Wygra Jerzy Wilk. Zrobił wiele dobrego To tylko kilkunastomiesięczna kadencja. Dam mu kredyt zaufania na kolejne 4 lata. To samo zrobi moja rodzina i przyjaciele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  13
  Arczibar1000(2014-10-24)
 • ta kampania NIE JEST apolityczna, poniewaz im wieksza frekwencja, tym wiecej glosow dostana bandyckie, sejmowe partie
 • typowy text zapijaczonego prymitywnego plebsu
 • Mam głos a wyboru żadnego, brak dobrego kandydata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  wyboorca(2014-10-25)
 • Frekwencja będzie wynosic 11% - wygra Wilk w 2 turze :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  jasnowidz(2014-10-25)
 • Panie Prezydencie Wilk, czy to prawda że w EPEC-u spółce podległej miastu został przeprowadzony "konkurs" na kierownika kotłowni szyty pod znajomego pana prezesa tejże spółki? Dlaczego ODBIORCY mają płacić więcej za ciepło?
 • Masz głos nie masz wyboru. Do wyborów blisko a ciągle brak ogłoszonych programów. Wszyscy milczą jak zaklęci. Jakieś zwiastuny bliżej nieokreślonych działań albo pyrdum dyrdum u boku polityków krajowych. Odnoszę również wrażenie, że kandydaci partyjni z numerami poniżej jedn/dwa mają zakaz prowadzenia kampanii wyborczej, żeby jakiejś niespodzianki starym wiarusom nie sprawić. Ma być jak było, czyli stara gwardia rządzi po staremu. Konkurenci nie partyjni to EKO odrzucane od lat. KNP jakiś dzieciak. OE słów brak. Elblążanie Razem kto to jest licho wie. Ogólnie zero informacji o programach, kandydatach i mizeria jakiej jeszcze nigdy nie było. Zajefiste alternatywy. Czerwony
Reklama