UWAGA!

Mazurskie Jeziora na 3. miejscu

Elbląg, Mazurskie Jeziora na 3. miejscu

W miniony piątek odbył się Ogólnopolski Dzień Głosowania na Wielkie Jeziora Mazurskie w konkursie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders” na Nowe 7 Cudów Natury. Głównym wydarzeniem tego dnia było głosowanie na polskich kandydatów w gmachu Sejmu RP. Swojego poparcia udzielili m.in. premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz parlamentarzyści i dziennikarze.

Akcja odniosła sukces, gdyż Mazury awansowały z 11. na 3. miejsce w rankingu (dane z 25 maja, godz. 5).
     - Do końca tego etapu zostało jeszcze kilka tygodni, ale obecny wynik w rankingu pokazuje, jak bardzo walczymy o to, by wejść do finału, a tym samym jeszcze bardziej wypromować nasz region w świecie - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, zarazem przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego Wielkie Jeziora Mazurskie w światowym plebiscycie. - Dziękuję jednocześnie wszystkim biorącym udział w głosowaniu oraz przedstawicielom mediów, którzy przekazywali informacje w Polsce o akcji. Nie chcemy spoczywać na laurach i zadowolić się obecnym, wysokim wynikiem - mówi Jacek Protas. - W najbliższych dniach będziemy promować Mazury m.in. podczas obchodów Dnia Europy w Równym na Ukrainie, podczas tegorocznego Rajdu Polski w Mikołajkach, na który ma przyjechać nawet kilkaset tysięcy kibiców z całej Europy, a także podczas innych spotkań kulturalnych i sportowych w województwie.
     Trwa Wojewódzki Konkurs na kampanię promującą Wielkie Jeziora Mazurskie przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i organizacje młodzieżowe. - Zgłosiło się już kilkadziesiąt grup z całego województwa - informuje Jacek Protas.
     21 maja odbyła się w Warszawie konferencja prasowa inaugurująca Ogólnopolski Dzień Głosowania w Konkursie „7 nowych przyrodniczych cudów świata - (new7 wonders)”. W spotkaniu z mediami wzięli udział m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz Jarosław Słoma, członek Zarządu województwa warmińsko-mazurskiego i Jarosław Zygmunt Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.
     22 maja Polska Organizacja Turystyczna wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Komitetami Wspierającymi Wielkie Jeziora Mazurskie oraz Park w Białowieży zorganizowała „Ogólnopolski Dzień Głosowania”. Na Mazury i Białowieżę zagłosowali m.in. premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki oraz parlamentarzyści i dziennikarze. Informacje o Dniu Głosowania przekazały największe stacje telewizyjne, radiowe oraz prasa.
     Głosować można do 7 lipca 2009 roku. Po zakończeniu głosowania na nowej liście znajdzie się 77 cudów, z których eksperci pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybiorą 21 kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca 2009 roku. Z niej internauci, przez kolejne dwa lata, ponownie będą głosować na swoich faworytów, a w 2011 roku władze fundacji „New7Wonders” ogłoszą ostateczną listę 7 Cudów Natury.
     Na stronie www.mazurycudnatury.pl znajduje się link do zasad głosowania w języku polskim oraz link do głosowania na stronie Fundacji.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama