UWAGA!

Medycyna estetyczna medycyną przyszłości

2014-10-13
07:00
Medycyna estetyczna medycyną przyszłości

Co skłania nas do poddawania się zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej? Dlaczego większość z nas nie jest zadowolona z własnego wyglądu i chce coś w nim zmienić? O najnowszych trendach w medycynie i chirurgii estetycznej rozmawiamy z doktorem Gabrielem Rucińskim – kardiologiem, specjalistą medycyny estetycznej i anti-aging, założycielem Kliniki Estetyki Ciała Bellamed w Elblągu.

- Panie doktorze, co jest magicznego w medycynie estetycznej, że kobiety i coraz większa liczba mężczyzn,  tak chętnie korzysta z jej oferty?
       - Każdy z nas pragnie wyglądać i czuć się młodo. W każdej dziedzinie medycyny, dotyczy to także medycyny estetycznej największe wrażenie i emocje budzą zabiegi przynoszące natychmiast spektakularne efekty. Dzięki niesamowitemu rozwojowi wiedzy i nowym technikom zabiegowym, możemy naszym pacjentom zaproponować szeroką gamę działań powstrzymujących a nawet cofających procesy starzenia.
      
       - Jakie są aktualne trendy w medycynie estetycznej?
       - Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa to nie tylko botox i wypełniacze. Największa przyszłość według mojej oceny stoi przed tzw. medycyną regeneracyjną, która jeszcze szerzej niż obecnie wykorzysta komórki macierzyste, czynniki wzrostu oraz terapię genową. Bardziej przyziemnie - aktualnie z doskonałym efektem stosujemy osocze bogatopłytkowe, przeszczepy komórek tłuszczowych (lipotransfer), nowej generacji implanty wypełniające (aquafilling , ellanse), a także lifting za pomocą nici biodegradowalnych i niewchłanialnych.
      
       - Wspomniał Pan o osoczu bogatopłytkowym, jest to ostatnio bardzo popularny zabieg, z którego korzysta m.in. wielu celebrytów, na czym polega i jakie daje efekty?
       - Osocze bogatopłytkowe pozyskujemy z odwirowania ( w specjalnych warunkach) krwi pobranej z żyły pacjenta. Dzięki temu procesowi otrzymujemy preparat bogaty w czynniki wzrostu oraz wiele ważnych białek. Tak przygotowany preparat lekarz wstrzykuje śródskórnie w miejsca, które mają być poddane leczeniu (twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, itp). Osocze bogatopłytkowe pobudza procesy regeneracji tkanek, pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomaga proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), aktywuje mezenchymalne komórki macierzyste. Efekty jakie przynosi zabieg to wygładzenie i spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, rewitalizacja, wygładzenie i ujednolicenie koloru skóry, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Ciekawostką jest fakt, że w ostatnich miesiącach mamy dla pacjentek specjalne kremy, które zawierają ich własne osocze bogatopłytkowe. Takie kremy pacjentki zabierają ze sobą i stosują w warunkach domowych.
      
       - Ostatnio dużo się mówi o nowym podejściu do modelowania twarzy. Na czym to nowatorstwo polega?
       - Należy zaznaczyć, że lekarz medycyny estetycznej nie jest artystą rzeźbiarzem. Naszym zadaniem nie jest zmienianie kobiecej twarzy, a jedynie przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu i podkreślenie urody. Do najczęstszych problemów związanych ze starzeniem się twarzy należą – utrata „poduszeczek” tłuszczowych w obrębie doliny łez i policzków, opadanie skóry głównie w obrębie kąta żuchwy (chomiki) i podbródka, opadanie powiek oraz utrata jędrności i objętości czerwieni wargowej. Oprócz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego z powodzeniem stosujemy nowoczesne nici zarówno wchłanialne jak i niewchłanialne. Nici liftingujące pozwalają nam spektakularnie zlikwidować opadający podbródek czy chomiki, a także umożliwiają likwidację zmarszczek, fałdów oraz modelowanie policzków.
      
       - W prowadzonej przez Pana Klinice oprócz zabiegów odmładzających skórę wykonywane są również zabiegi poprawiające sylwetkę ciała i usuwające schorzenia skóry z użyciem innowacyjnych technik zabiegowych.
      
-Jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w szerokiej gamie zabiegów liposukcji. Wykonujemy odsysanie tłuszczu praktycznie w obrębie wszystkich dostępnych rejonów idąc od podbródka, poprzez ramiona, brzuch, uda do łydek. Staramy się aby w jak największej liczbie przypadków wykorzystywać pobrane komórki tłuszczowe i przeszczepiać je do innych rejonów twarzy, piersi, pośladków. W modelowaniu piersi wykorzystujemy nowoczesne płynne implanty poliamidowe, które dają przepiękne długotrwałe efekty, przy małej inwazyjności. Wykonujemy również unoszenie piersi z zastosowaniem implantacji stanika podskórnego wykonanego z nici. Wspomnieć należy również o zabiegach blefaroplastyki, które radykalnie likwidują opadające powieki.
      
       - A jakie nieinwazyjne metody poleciłby Pan, aby uzyskać szybkie i widoczne efekty?
       - Zaznaczam, że metody nieinwazyjne lub małoinwazyjne nie przyniosą efektu po jednym zabiegu. Jednak tak jak kropla wody drążąca skałę, zabiegi te z czasem przyniosą trwałe efekty. Namawiam wszystkich pacjentów na zabiegi falami radiowymi, ultradźwiękami (Exilis), falami akustycznymi (X-Wave) dwutlenkiem węgla (karboksyterapia), koktajlami na bazie kolagenu, kwasu hialuronowego i witamin (mezoterapia). Wszystkich pacjentów ze zmianami naczyniowymi zapraszam na zabiegi zamykania naczynek nowatorską metodą z wykorzystaniem skupionej fali radiowej (Veinwave).
      
       - Wspomniał Pan o innowacyjnej metodzie usuwania naczynek. Czy może ona zastąpić tradycyjny laser?
       - W wielu przypadkach zdecydowanie tak. Urządzenie Veinwave ™ jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Terapia nie posiada tylu ograniczeń co inne, popularne metody, t.j. laser, IPL czy elektrokoagulacja. Zabieg można wykonywać przez cały rok. Terapia nie wiąże się z ryzykiem takich powikłań jak ból, poparzenie, przebarwienia czy blizny. Pacjent po Veinwave może od razu powrócić do pełnej aktywności.
      
       - W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Co skłoniło Pana do wprowadzenia tych zabiegów również w Klinice Bellamed?
       - W rozmowie z nami kobiety coraz częściej zaczynają poruszać kwestie swojej seksualności. Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych jak również polepszenie ich funkcji seksualnych. Co za tym idzie – poprawę samopoczucia, większą świadomość atrakcyjności i komfort psychiczny kobiety.
      
       - Na co dzień w swojej pracy współpracuje Pan nie tylko z lekarzami, ale również z doświadczoną kadrą specjalistów. Na czym ta współpraca polega?
       - Współczesna medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa ze swojego założenia stanowić musi holistyczną opiekę nad pacjentem. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania naszej Kliniki bez profesjonalnej opieki psychologa, psychoterapeuty, kosmetologa, dietetyka oraz fizjoterapeuty. Dopiero taki zespół jest w stanie sprostać oczekiwaniom jakie stawiają przed nami pacjenci.
      
       - A jaką rolę dziś pełnią zabiegi kosmetyczne?

       - Osobiście uważam, że lekarz medycyny estetycznej tworzy wraz z kosmetologiem zgrany zespół, zapewniający pacjentowi jak najlepszy zakres zabiegów i procedur terapeutycznych. Działania kosmetologa to profilaktyka i prewencja zmian zachodzących wraz z wiekiem oraz właściwa pielęgnacja skóry, która nie zaczyna się od zabiegu podania botoksu czy kwasu hialuronowego. To już końcowy etap kuracji. Najważniejszym zadaniem kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej jest doprowadzenie skóry do dobrego wyglądu. Bruzdy, zmarszczki, opadające powieki to naturalny efekt starzenia. Możemy nad nimi pracować, ale w pierwszej kolejności dbamy o kondycję i wygląd skóry. Skóra musi być gładka, dobrze nawilżona, odżywiona, promienna. Szeroka gama zabiegów kosmetycznych wykonywanych w Klinice Bellamed pozwala taki efekt osiągnąć. Zabiegi z zakresu medycyny i chirurgii estetycznej to moim zdaniem taka kropka nad „i”.
      
       - Panie doktorze, a jak Pan sam o siebie dba?
       - Ponieważ jestem również kardiologiem, nigdy nie zapominam o regularnej aktywności fizycznej, odpowiedniej diecie i odpoczynku. Niestety nie zawsze mi się to udaje.
      
       - A co nas czeka w medycynie estetycznej w najbliższej przyszłości? 
       -Tak jak wspomniałem na początku, myślę, że nastąpi duży postęp w tzw. medycynie regeneracyjnej (autogenne komórki tłuszczowe, osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste). Rozwój technologiczny pozwoli na wprowadzanie coraz to lepszych implantów i nici liftingujących.
      
       - Czekamy zatem i dziękuję za rozmowę!
      
      
       Rozmawiała Ewa Gajewska
      
       Lek. med. Gabriel Ruciński - kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista medycyny estetycznej i anti-aging z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zabiegach wielokierunkowego odmładzania i modelowania twarzy. Założyciel Kliniki Estetyki Ciała Bellamed
       w Elblągu.
      
       „Klinika Estetyki Ciała Bellamed”
to nowoczesna klinika medycyny estetycznej, centrum Anti-Aging. Personel kliniki specjalizuje się w innowacyjnych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających i regenerujących twarz oraz usuwających schorzenia skóry. Działania prowadzone są kompleksowo. W ofercie Kliniki znajduje się zaawansowana kosmetologia, najnowocześniejsze zabiegi chirurgii estetycznej, medycyny estetycznej i anti-aging, dietetyka oraz opieka psychologa.
      
       Klinika „Bellamed”, ul. Żyrardowska 68, 82-300 Elbląg, tel. 600 511 512, www.bella-med.pl,
       e-mail: rejestracja@bella-med.pl

      
      
 
----------Reklama----------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej