UWAGA!

„Miasteczko rowerowe” zostaje tu, gdzie jest

 Elbląg, „Miasteczko” zostaje na swoim miejscu
„Miasteczko” zostaje na swoim miejscu (fot. AD)

W związku z trwającą inwestycją przebudowy drogi 503, „miasteczko ruchu drogowego” znajdujące się przy zbiegu ulic Browarnej i Robotniczej zostało chwilowo wyłączone z użytkowania. Chciałbym uspokoić zaniepokojonych mieszkańców, że „miasteczko” to nie zostanie zlikwidowane – pisze Robert Turlej, elbląski radny.

Istniejące „miasteczko rowerowe” od wielu lat cieszy się niezmierną popularnością wśród mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych. Inicjatorką powstania tego obiektu była obecna przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych radna Maria Kosecka. Główne korzyści jakie płyną z istnienia tego typu obiektu to przede wszystkim możliwość: bezpiecznej i spokojnej nauki jazdy na rowerach, nauka znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, lepsze przygotowanie dzieci do egzaminów na kartę rowerową. Dlatego też obiekt ten nie może zniknąć z naszego miasta.
       W ubiegłym roku przymierzaliśmy się do przeniesienia „miasteczka” w inne dogodne miejsce. Najdogodniejszą lokalizacją okazał się plac przy ul. Mickiewicza. Koszt stworzenia w tym miejscu tego typu obiektu wyniósłby ok. 300-400 tys. zł.
       Analizując koszty doszliśmy do wniosku, aby pozostawić „miasteczko” w obecnym miejscu, odgradzając od nowej drogi, a także lekko rozbudowując w kierunku Kościoła Bożego Ciała. Dzięki takiej niezbyt kosztownej propozycji udało się wygospodarować środki na stworzenie skateparku, który jeszcze w tym roku powstanie na placu przy ul. Mickiewicza.
       Na zakończenie chciałbym jeszcze raz wszystkich uspokoić i poprosić o uzbrojenie się w cierpliwość. Po zakończeniu inwestycji przebudowy drogi 503 miasteczko zostanie ponownie otwarte dla mieszkańców.
      
Robert Turlej, Radny Rady Miejskiej

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 300-400 tys. zł. , skąd urzędnicy wyliczają takie kosmiczne ceny za mniej niż 200m asfaltu lub innej równej nawierzchni?
 • 300 - 400 tysiecy - skad taka kwota pytasz? A pomysl ile jest chetnych znajomych kroliczka. a i sam kroliczek tez cos musi miec z tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zuzia ponczoszanka(2012-04-26)
 • Oglądałem miesiąc temu - liczne, prawie nowe znaki drogowe (wykonane specjalnie na potrzeby miasteczka, o pomniejszonych wymiarach) mocno poturbowane przez budowlańców - własciciel znaków widocznie spisał je na straty !!! Pytanie najważniejsze: po jaką cholerę potrzebne minimiasteczko rowerowe w centrum skoro na Modrzewinie mamy NAJWIĘKSZE W EUROPIE miasteczko rowerowe gdzie warunki ruchu rowerów są zbliżone do naturalnych ??? Hero.
 • A przy Mickiewicza parking dla SAMOCHODÓW byście powiększyli bo zapłacić podatek w Elblągu podwójnie cięzko !!! Hero.
 • miasteczko zostanie tam gdzie jest, a dodatkowo połączy się je z nowym rondem, tak aby dzieci, które już co nieco pojęły mogły włączyć się do prawdziwego ruchu i hejaaa na głęboką wodę :D
 • miasteczko panie Turlej istnieje kilkanaście lat i to nie prawda, że inicjatorką jego powstania była pani Kosecka. A niech pan się zainteresuje, dlaczego przy kościele Bożego Ciała naruszono spokój zmarłych, są to przecież Elblążanie. Wy z PO wszystko niszczecie albo likwidujecie, może coś byście sami, bez pomocy innych zbudowali ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2012-04-26)
 • Zróbta nam tega skateparka, to bendziem mieli gdzie pić nocami bo na ławkach to nam sie juz znudziło. A i wiecej toytoyek postawta, bo te dwie to szybko wywalim, a jak by byłoi z 10 to juz jest z czym się zmierzyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hopaki z dzielni(2012-04-26)
 • Wielka prośba - jak ściągnąć na kompa plan budowanego ronda i ul. Nowej przy kościele Bożego Ciała ? Hero.
 • Panie Robercie dziękuję za informację, a Pani Maria była inicjatorką miasteczka rowerowego w latach 90-tych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawiedliwy(2012-04-26)
 • Moim zdaniem przyszła pora aby w miejscu miasteczka rowerowego (albo obok) wybudować bezpłatny Parking Miejski działający w systemie "Zostaw samochód przy kościele Bożego Ciała - idź na Stare Miasto pieszo". Hero.
 • Pytanie do pani Marii i pana Roberta: gdzie wg Radnych będą parkować przez 10 - 12 godz. dziennie samochody murarzy ściągniętych z bliższej i dalszej okolicy do budowy kamieniczek wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta ??? (podejrzewam, że koncepcja jest taka: oni przyjadą murować a my im mandaty za parkowanie !) Hero.
 • Miasteczko rowerowe powinno funkcjonować, może trochę drogo kosztowało, ale to nie wina inicjatorów przedsięwzięcia lecz urzędników nieliczących się z miejską kasą - a może tak było trzeba? miasteczko popieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TERAZJA(2012-04-26)
Reklama