UWAGA!

Miasto będzie miało swój chór

 
Elbląg, Cantata przez pięć miesięcy będzie mogła mówić o sobie "chór miejski". Tu podczas ostatniego koncertu w Galerii El
Cantata przez pięć miesięcy będzie mogła mówić o sobie "chór miejski". Tu podczas ostatniego koncertu w Galerii El (fot. arch. AD)

Pod koniec kwietnia miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie chóru miejskiego. Po dwóch miesiącach udało się wyłonić taki podmiot. Według ogłoszenia będzie on musiał przeprowadzać próby, kształcić wokalnie chórzystów i co istotne publicznie śpiewać, również na imprezach miejskich.

Konkurs na prowadzenie chóru miejskiego był otwarty i według ogłoszenia, które ukazało się pod koniec kwietnia w Biuletynie Informacji Publicznej, wiąże się z tzw. realizacją zadań gminy w zakresie kultury oraz sztuki w tym roku. Do konkursu zgłosiły się dwa podmioty – Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata i Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej. Pieniądze przyznano Cantacie, która otrzymała 20 tys. zł, a całe zadanie będzie realizowane do końca roku.
       - To i dużo, i mało, ale na ten okres to odpowiednia kwota – opowiada Urszula Olejniczak ze Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata. - Przede wszystkim te środki przeznaczymy na warsztaty emisji głosu oraz warsztaty ekspresji fizycznej i wokalnej, które będą prowadzone z profesjonalistą. Dzięki temu podniesie się jakość pracy chóru. Zakupimy również pulpit dla dyrygenta, także dla każdego członka chóru. Wcześniej musieliśmy je pożyczać, co nie zawsze było komfortowe, teraz będzie nam łatwiej. Poza tym chodzi również o to, by podkreślić profesjonalizm chóru.
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym chóru Cantata
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama