UWAGA!

Miasto szuka ochroniarzy

 Elbląg, Ochroną objęty zostanie budynek przy ul. Łączności, ale i inne obiekty Urzędu Miejskiego
Ochroną objęty zostanie budynek przy ul. Łączności, ale i inne obiekty Urzędu Miejskiego (fot. arch. AD)

Chodzi o firmę, która będzie "miała oko" na budynek główny urzędu przy ul. Łączności, ale także na obiekty przy ul. Czerwonego Krzyża, Kosynierów Gdyńskich oraz inne, należące do UM w Elblągu. To praca na dwa lata. W zakresie obowiązków: ochrona fizyczna, monitorowanie i dyskretne ostrzeganie. Chęć do pracy zgłosiło sześć firm.

Zdarzenia z lat poprzednich pokazują, że taka opieka urzędnikom się przydaje. Najbardziej głośne przykłady to: wizyta w budynku przy ul. Łączności desperata, który groził, że się podpali, a także innego, który agresywnie zaczepiał petentów i wykrzykiwał, że jest agentem służb specjalnych.
       Miasto szuka więc bezpiecznego rozwiązania. A opisany w ogłoszeniu przetargowym zakres usług jest dość duży. Trzeba między innymi chronić osoby i mienie w budynku przy ul. Łączności 1, ale także w obiektach Urzędu Miejskiego przy Jaśminowej 11, pl. Dworcowym 4, Czerwonego Krzyża 2, Kosynierów Gdyńskich 24, w Ratuszu Staromiejskim, Bramie Targowej, kamieniczkach przy św. Ducha3-4. Trzeba "mieć oko" również na Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przy al. Tysiąclecia oraz Centrum Zarządzania Siecią Miejską przy ul. Orzeszkowej. Chodzi o ochronę fizyczną, ale także o monitorowanie i ochronę obiektu w systemie dyskretnego ostrzegania. W zakresie obowiązków jest też konserwacja i serwisowanie systemów alarmowych.
       To praca na dwa lata, którą firma wyłoniona w przetargu ma rozpocząć 1 maja 2016.
       - Zgłosiło się sześć firm, trwa badanie ofert - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Kiedy podjęta zostanie ostateczna decyzja, nie wiadomo.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama