UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w szkołach podstawowych odbywają się turnieje ekologiczne i sportowe. O godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim prezydent Elbląga wręczy nagrody młodzieży zaangażowanej w ochronę środowiska.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych.
     - Dzień Ziemi przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę - mówi Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prezydenta Elbląga. - Dlatego prezydent Elbląga nagradza młodych ludzi, którzy aktywnie zaangażowali się w działalność ekologiczną. Ta aktywność przyczyniła się bowiem do otrzymania przez nasze miasto nagród i wyróżnień.
     Dzisiaj prezydent nagrodzi najbardziej zaangażowanych uczniów elbląskich szkół. Uroczystość uświetni występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12. Dziś także w wielu szkołach odbywają się turnieje ekologiczne i sportowe (m.in. w SP nr 12, SP nr 15). W "piętnastce" odbędzie się także II Edycja Międzyszkolnego Sejmiku Przyrodniczo-Ekologicznego klas IV-VI. Natomiast w Spółdzielczym Domu Kultury "Zakrzewo" odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych związanych z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama