UWAGA!

Miejsce, do którego chętnie będziesz wracać

  Miejsce, do którego chętnie będziesz wracać
fot. Michał Skroboszewski

Czasu nie da się kupić, nie da się go przyspieszyć ani opóźnić. Można go natomiast bardzo przyjemnie spędzić – na ploteczkach z koleżanką, na randce z ukochaną osobą, na wypadzie w gronie przyjaciół czy rodziny. Tym spotkaniom smaku doda wyśmienita, aromatyczna kawa, pyszny kawałek ciasta albo gofry, których się nie zapomina. Kawiarnia Amarena to nowe miejsce na elbląskiej starówce, do którego zdecydowanie warto zajrzeć. Zobacz więcej zdjęć. 

Od pierwszego momentu dobre wrażenie robi dwupoziomowe wnętrze, które jest przytulne i przyjazne, a przede wszystkim różnorodne. To tu odpowiednie miejsce dla siebie znajdą zabiegani, którzy chcieliby napić się dobrej, mocnej kawy (właściciele postawili na włoską Caffe Vergnano) i poczytać prasę. Koleżanki, które chcą nadrobić towarzyskie zaległości. Mamy, które mogą do kawiarni Amarena przyjść z dziećmi w każdym wieku (to dla nich przygotowano kąciki zabawy, krzesełka, przewijak). Rodziny i grupy przyjaciół, dla których istotne jest to, żeby siedzieć razem, przy jednym stoliku. Ważne jest również to, że dolny poziom może pomieścić nawet 50 osób, jest zatem odpowiedni na imprezy okolicznościowe.
      
       Sercem każdej kawiarni jest napój, bez którego wielu nie wyobraża sobie życia: kawa. W Amarenie przygotowuje się ją na wiele sposobów, z różnymi dodatkami, warto jednak zwrócić uwagę na dwie pozycje: cafe barraquito i caffe leche. Obie pochodzą ze słonecznych Wysp Kanaryjskich, a ich smak na długo zostaje w pamięci.

  Miejsce, do którego chętnie będziesz wracać
Fot. Michał Skroboszewski

Ci, którzy będą chcieli się rozgrzać mogą wybrać pysznego grzańca albo gorącą i aromatyczną czekoladę. Hitem ostatnich dni jest herbata zimowa, której trudno się oprzeć, można się również skusić na kolorowe drinki. Ich składniki mogą być modyfikowane wedle życzenia gości. 
      
       Kawiarnia, którą znajdziecie przy ul. Rzeźnickiej to także raj dla amatorów słodkości. Wyśmienite ciasta z pracowni Tomasza Dekera, jedyne takie w Elblągu, smaczne lody (również wegańskie) czy gofry, jedne z najlepszych jakie będziecie mieli okazję spróbować, umilą wam dzień. W końcu każdy zasługuje na małą chwilę zapomnienia, przynajmniej od czasu do czasu. W Amarenie możecie również składać zamówienia na okolicznościowe ciasta czy torty – więcej informacji uzyskacie pod nr 790 606 007.
      
       Regularnie zaglądajcie na Facebooka Kawiarni Amarena i wypatrujcie promocji oraz nowości! Warto również skusić się na zbieranie pieczątek na specjalnym bileciku, bo co 11 kawa jest gratis. 
      
      

Kawiarnia Amarena
       ul. Rzeźnicka 7-8 B
       (Stare Miasto)
       790 606 007
      
       Godziny otwarcia:
       Od pon. do ndz.
       Od godz. 10 do 21
      
      
--------Art. sponsorowany-----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie