UWAGA!

Miejski pomysł na odnowienie parków

 Elbląg, Park Planty,
Park Planty, fot. Anna Dembińska

Miasto ma pomysł na odnowę parku Planty oraz parku im. gen. Nieczuja-Ostrowskiego w ramach projektu z unijnym dofinansowaniem. W parku Planty miałby powstać między innymi ogród renesansowy.

Urząd Miejski w Elblągu przygotowuje wniosek aplikacyjny pn. „Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu”. Ma to być projekt (z unijnym dofinansowaniem), dzięki któremu między innymi zostaną odnowione park Planty i park im. gen. Nieczuja - Ostrowskiego. W tych parkach przewidziana jest kompleksowa odnowa terenów: ciągów pieszo-rowerowych, wymiana małej architektury, nasadzenia zieleni oraz wyposażenie parków w urządzenia rekreacyjne. W parku im. gen. Nieczuja-Ostrowskiego zaplanowano także utworzenie miasteczka rowerowego.

- Rewitalizacja parku Planty to również poprawa infrastruktury ścieżek. Utworzenie nitki trasy rowerowej, która wpisuje się w Szlak Green Velo i będzie łączyć punkty od ulicy Pocztowej do ulicy 12 Lutego. Zostaną zagospodarowane różne strefy: odpoczynku, strefa ogrodu renesansowego, strefa aktywności dla młodzieży. Odnowa tego parku zostanie połączona z projektem budżetu obywatelskiego, w którym zaplanowana jest modernizacja fontanny przy skwerze Mariana Sawicza – mówiła podczas posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W ramach tego samego projektu ma być również odnowiona niezrewitalizowana część Parku Dolinka. Powstaną strefy dla różnych grup wiekowych w podziale na funkcje: strefa seniora II, strefa street workout, strefa mini plaży miejskich. Planowane koszty realizacji „parkowych” inwestycji to ok. 5.3 ml zł (dofinansowanie ma wynieść ok. 4.5 mln zł). Termin złożenia wniosku aplikacyjnego mija 25 lutego 2021 roku.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nareszcie! Pomysł znakomity, oby udało się na to uzyskać dotacje unijne, bo z tym ostatnio dla Elbląga jest różnie. Ja ze swojej strony dorzucę jeszcze jedno miejsce w środku miasta, które wymaga rewitalizacji i odnowienia. Skwer na placu Wolności. Może być pięknym małym parkiem - ogrodem w pobliżu Starego Miasta. Na razie odstrasza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  1
  BEZ ŚCIEM Proszę(2021-02-19)
 • Panie Prezydencie - STOP! urządzeniom rekreacyjnym! - niech parki pozostaną parkami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  54
  9
  dziękuję za uwagę(2021-02-19)
 • zdjęcie które idealnie oddaje powiew świeżości władzy w tym mieście.
 • PARKING! PARKING tam wybudować dla wspólnot mieszkaniowych z pieniędzy budżetu obywatelskiego, albo jakiś innych funduszy podatników! Altanki i miejsca grillowe pod blokiem muszą pozostać nienaruszone dla elblONskich szlacheckich dziadów z PGRów.
 • W Grudziądzu tramwaje jeżdzą co 10 minut a w Elblągu co 30 minut
 • Na poczatek proponuję wywalić ten koszmarny beton który widać na zdjęciu. Kiedyś ten park miał tylko bite ziemne ścieżki, a w miejscu koszmaru ze zdjęcia była karuzela. I może jeden park w tym mieście mógłby obejść się bez tych urządzeń rekreacyjnych i stref aktywności ? O normalny park z zielenią i ławkami proszę.
 • Na sienkiewicza miejsce, gdzie mógł powstać mini park, wybudowaliście parking w 2015 roku z budżetu obywatelskiego, a teraz Wam się zieleń przypomniała? Chore jest to miasto, wszystko robicie dla szemranych wspólnot mieszkaniowych jak te na Kościuszki, niedługo z budżetu obywatelskiego będziemy im windy wymieniać.
 • Ogród renesansowy? Ciekawe
 • A co, znów kolega potrzebuje zarobić Witoldzie? Druga sprawa że wasze pomysły z parkami nadają się do Milejewa a nie do stu tysięcznego miasta, patrz dolinka Może byś pomyślał nad dziurawymi ulicami i chodnikami miłościwie panujący Wróbelku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  9
  Zielarski(2021-02-19)
 • @argo - Grudziądz ma gospodarza a my wroblewskiego i motorówkę Widzisz różnicę
 • Na litość BOSKA stop wycince pieknych wieloletnich drzew. Co chwile gdzies w miescie wycinane ogromne drzewa a w ich miejsce NIC albo cienki badyl (powinni za drzewo sadzic min 100 nowych a i tak nie srekomepnsuje to utraty powierzchni chlonnej dojrzalego drzewa). Bierzcie przyklad z Sopotu ktory wciska doslownie wrzedzie drzewa nawet na waskich ulicach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  3
  STOP wycinaniu drzew !!!!(2021-02-19)
 • Wroblewski - zainteresuj sie wycinaniem drzew bo to dla mnie i rodziny (7 osob)glowny czynnik przy wyborach. Mozesz se krasc, zle inwestycje robic ale od drzew łapy precz !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  5
  wrrrr(2021-02-19)
Reklama