UWAGA!

Miejskie porządki na wiosnę

 Elbląg, Miejskie porządki na wiosnę
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Przedświąteczny czas wykorzystujemy na domowe porządki, teraz może nawet dokładniejsze. Na terenie Elbląga także trwa sprzątanie po sezonie zimowym.

Na drogach i chodnikach
       Pod koniec marca rozpoczęło się tzw. pozimowe sprzątanie ulic w mieście, przerwane na chwilę przez krótki powrót zimy. Teraz prace wróciły już na dobre. Realizuje je na zlecenie Departamentu Zarząd Dróg UM – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W pierwszej kolejności sprzątane są główne ciągi ulic wraz z chodnikami, następnie uprzątnięte zostaną drogi miejskie o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. EPGK planuje to zadanie do końca kwietnia, jednak z uwagi na stan epidemii i wprowadzone ograniczenia mogą one zostać wydłużone.

 

Zadbana zieleń
       Łagoda zima sprawiła, że Zarząd Zieleni Miejskiej swoje prace porządkowe prowadził na administrowanych przez siebie ternach także w styczniu i w lutym. Teraz rozpoczęły się już porządki typowo wiosenne. W parkach, zieleńcach, na wybranych pasach drogowych oraz wokół miejsc pamięci grabione są trawniki, wykonywane są korygujące cięcia krzewów, usuwane są także stare gałęzie. Podlewana i nawożona jest także nowa wiosenna obsada roślin, min. na Placu Dworcowym, przy ul. Rybackiej i Bulwarze Zygmunta Augusta. Na bieżąco sprzątane są także śmieci m.in. w parkach i zieleńcach, na Gęsiej Górze i terenach przylegających do Lasu Komunalnego.

Wszystkie te prace realizowane są w czasie epidemii przez pracowników EPGK i ZZM, za co należy im się szczególne uznanie.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama