UWAGA!

Mieszanka wybuchowa: głupota i niebezpieczne odpady

Elbląg, Mieszanka wybuchowa: głupota i niebezpieczne odpady

Ołów, bar, cyrkon a także inne pierwiastki znajdujące się w monitorach są niezwykle niebezpieczne dla naszego środowiska. Jednak największym zagrożeniem jest ludzka głupota, związana z nieodpowiednią utylizacją opadów. Na ulicy Daszyńskiego nie tylko stare telewizory, ale i zdrowy rozsądek ktoś wyrzucił do śmieci.

– Nie rozumiem takiego postępowania. Mieliśmy ostatnio Dni Recyklingu, wystarczyło przynieść te monitory do nas, my byśmy się tym zajęli i nie byłoby problemu. Po co to wyrzucać na śmietnik i to jeszcze do pojemników na szkło. Takie monitory są niebezpieczne dla środowiska i powinny być odpowiednio zutylizowane – mówi Marian Wojtkowski, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. – Dlatego apeluję do mieszkańców, by nie wyrzucali odpadów niebezpiecznych do śmietników, ale oddawali je do specjalnych punktów lub sklepów, które przyjmują zużyty sprzęt.
      
       Zobacz film.
      
      
JZ, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • z Daszyńskiego pod Carrefora no no, jak ktoś szedł na modrzewinę akurat z zeputym telewizorem to po drodze miał:); :). Jeśli to pojemnik na szkło to dziw bierze raczej skąd w nim kwiatki a nie szkło, choćby i skażone. Uświadamiać trzeba ludziom, że to odpady niebezpieczne są i lepiej zorganizować ich zbiórkę, kontenery na takie rzeczy trzeba porozstawiać w mieście-może się ludziska opamiętają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  69robi(2010-06-09)
 • Widać w Elblagu mieszka dużo analfabetów. Odporni na wiedze i trudni do z. .. .. a.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-06-09)
 • po nas chocby potop. Po co segregowac odpady skoro koncern BP i tak zatruje srodowisko na 500 lat?? a ludzie zawsze wrzucali smieci do jednego pojemnika czy to szklo czy plastyk
 • CIEMNOTA I BRAK WIEDZY. To jest właśnie natura polaczka mam to z głowy! Ja tylko ja się liczę inni i przyszłość niech się inni martwią. W naszym kraju chyba nic się nie zmieni, bo ludzie nie chcą się zmienić. Południe Polski właśnie dostaje lekcje pokory od natury, przyjdzie czas na północ; O(
 • Zgoda o środowisko pora zadbać natychmiast, tylko dlaczego firmy zbierające niebezpieczne odpady nie ogłoszą przez megafon na danej ulicy dzień wcześniej o zbiórce lodówek, telewizorów, elektroniki. Czy to takie trudne? A tak na marginesie nikt na plecach nie zaniesie z miasta pod market telewizora, czy lodówki ? Dlaczego pojemniki na śmieci nie są zabudowywane i zamykane? Opłaty wzrastają za wywóz śmieci a administracje budynków nic nie robią w tej sprawie. Za mało jest pojemników do segregacji śmieci dotyczy to wszystkich budynków mieszkalnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-09)
 • gdyby były pojemniki na telewizory stare, lodówki itp napewno by tego nie było dam przyk. swego czasu wymieniałam sprzęt gospodarstwa domowego owszem przywieżli mi lodóówkę, pralkę, oczywiście gratis bo taką usługę gwarantowałsklep ale już jeśli chodzi o zabranie sprzętu starego to trzeba zapłacić za to że się znosi sprzęt i za to że go się wywozi i to nie mało w moim przypadku tylko 100 zł ja zapłaciłam bo miałam ale ile jest takich co nie mają ? to co ze starociami na śmietnik przyjedzie MPO to zrobią porządek, A mmiało być że stary sprzęt będzie wywożony bezpłatnie jak nie zaplacisz to bujaj się i rób sobie co chcesz to nic dziwnego że to londuje na śmietnikach.
 • Trzeba kupować sprzęt RTV w takich sklepach jak np. pana Z. Reszki on dostarcza nowy i odbiera staru za darmo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kazik Kędziora(2010-06-09)
 • To i tak pikuś, widziałem kiedyś jak koło drogi prowadzącej na Bismark (na przeciwko bramy wejściowej na ogrody działkowe, tyle, że po drugiej stronie) leżało z 10 porozwalanych starych telewizorów. Aż nóż w kieszenie się otwiera. ..
 • a ja wyrzucam wszystko jak leci. Stare leki, baterie szklo i plastyk i mam gdzies ten kraj tu nigdy nie bedzie dobrze
 • do melomana : przez megafony nikt nie ogłasza ale rozwiesza sie ulotki o tzw. wystawkach. A jak widziałem już od maja w soboty w wyszczególnionych dzielnicach jeżdzi samochód i zbiera wszystko co się wystawi przed domem. Jest więc sposób aby pozbyć się ze strychu i piwnicy wszystkiego zbędnego dziadostwa. Więc ludzie nie lamentujcie tylko podzwońcie gdzie trzeba i dowiecie się kiedy będzie wasza kolej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-06-09)
 • www.umelblag.pl ----- tu mozna zasięgnąć informacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-06-09)
 • to moje choroba jakie wielkie halo :)
Reklama