UWAGA!

Mieszkańcom z Okulickiego przed świętami nie było do śmiechu

 Elbląg, Mieszkańcom z Okulickiego przed świętami nie było do śmiechu
(fot. Paweł Serocki, archiwum portEl.pl)

- 33 rodziny z klatki nr 3 przy ul. Okulickiego od dziewięciu dni nie mają gazu. Spółdzielnia Zakrzewo i dostawca gazu przerzucają się odpowiedzialnością i nikt nic nie robi – zaalarmowała nas przed weekendem jedna z mieszkanek bloku. Interweniowaliśmy w tej sprawie w gazowni i spółdzielni.

- Codziennie zwodzi się mieszkańców, że prace będą się odbywały, mieszkańcy siedzą w domach, nie mogą zrobić świątecznych zakupów, wyjść do lekarza, po prostu żyć normalnie! Tam mieszkają starsi ludzie i rodziny z małymi dziećmi. Chorzy ludzie nie mogą zjeść ciepłego posiłku, nie każdy ma elektryczną kuchenkę lub czajnik. Za dwa dni święta, a ludzie żyją w stresie. Dodatkowo od kilku tygodni wyłączona została winda w tej klatce i prace mają trwać kilka miesięcy. Co to jest ? Wojna, klęska żywiołowa? Telefonicznie ani spółdzielnia, ani gazownia nic nie odpowiadają i mają ludzi, delikatnie mówiąc, w nosie. Może Państwa zainteresowanie spowoduje jakąś reakcję i pomoże to mieszkańcom – napisała do nas jedna z mieszkanek bloku przy ul. Okulickiego.

Maila otrzymaliśmy 22 grudnia przed godziną 17, niezwłocznie wysłaliśmy pytania do gazowni i spółdzielni Zakrzewo. Ze spółdzielni odpowiedzi nie mamy do tej pory. Za to sytuację wyjaśniła dzisiaj gazownia.

- W odpowiedzi na Państwa maila z dnia 22-12-2019 informuję, że dopływ gazu do budynku na ul. Okulickiego (z przyczyn nieszczelności instalacji) odcięty został w dniu 13.12.2019 . w godzinach wieczornych. Monterzy Gazowni w Elblągu wywiesili na klatkach budynku informację o zamknięciu dopływu i informacją, że naprawę instalacji gazowej musi dokonać  zarządca budynku. Spółdzielnia Zakrzewo poinformowana została telefonicznie w dniu 14.12 w godzinach porannych. Wyłączono 30 odbiorców (zdjęto 9 gazomierzy) – informuje Krzysztof Bołba, zastępca dyrektora Oddziału Zakład Gazowniczy w Olsztynie ds. Technicznych. - Po dostarczeniu dokumentów o gotowości instalacji do napełnienia paliwem gazowym i protokołu szczelności, pracownicy gazowni w Elblągu przystąpili do uruchamiania dopływu gazu do kolejnych pionów w dniach 20-23.12.2019. Ostatni pion instalacji uruchomiony został 23.12.2019 r. około godziny 14:30. Na chwilę obecną bez gazu mogą pozostawać jedynie lokatorzy, którzy byli nieobecni podczas uruchamiania budynku lub do lokali, do których nie ma dostępu. Z informacji otrzymanych od zarządcy: zostały wyznaczone osoby, które dyżurują i czekają na zgłoszenia lokatorów którzy jeszcze nie mają gazu - dodał Krzysztof Bołba. 

Mamy nadzieję, że mieszkańcy po takich przeżyciach spędzą święta w spokojnej atmosferze..

 

Aktualizacja: Dzisiaj (27 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedź od SM "Zakrzewo": "W odpowiedzi na zapytanie Pana uprzejmie informujemy, że zgłaszany problem został rozwiązany. Piony gazowe po naprawieniu przecieków zostały uruchomione przez Gazownię w dniach 18.12; 21.12; i 23.12.2019 r" - napisał do nas Artur Darmetko z SM "Zakrzewo"

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak bez gazu, bez windy to już klęska żywiołowa??? Trzeba sobie jakoś radzić, a nie ręce rozkładać i "klęskę żywiołową przeżywać". A co to za żywioł ten gaz odciął?? Nie długo to jak internet lub tel gsm wyłączą to ludzie powariują. Leniwe społeczeństwo nic nie potrafi. A jak akumulator w aucie padnie, bądź koło trzeba wymnienić to już po lawetę dzwonią. Kiedyś sąsiad pomagał sąsiadowi, a teraz?? Sztuczne "wesołych świąt"?? Mimo wszystko szczerze życzę pogody ducha, spokojnych i wesołych świąt.
 • To jest caly urok spółdzielni Zalrzewo. Pewny jestem że zarząd ma bardzo dobre samopoczucie . W normalnie działającej firmie przez taki okres wykonuje się nową instalację w całym budynku. Mieszkańcy powinni sami wziąć się za naprawę a nie zawracać d..jaśnie państwu.
 • Jaka Rada Nadzorcza SM, taka Spółdzielnia. Ładnie mieszkańcy zostali "załatwieni ", bez. .mydła, tuż przed świętami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  Nie Słup .(2019-12-24)
 • Gotowanie bez gazu ? W czajniku bezprzewodowym : )
 • @Tomasz85 - typowa komusze rozumowanie jak zaplaciles za gaz to ma byc "pacta sun servante"jakchceszsobie radzic w imie ojczyzny to korea polnocna czeka
 • Na Sądowej 91-97 od 3 tygodni nie ma gazu a ludzie mają wodę i ogrzewanie na gaz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  Sadowa(2019-12-24)
 • Tomasz85.. tobie wystarczyło by odciąć INTERNET. Jak nie wiesz co to jest chodzenie na najwyższe piętra w wieżowcu w wieku dojrzałym lub przygotowywanie Wigilii dla rodziny bez dostępu do kuchenki gazowej. To się nie mądrz.
 • Elbląg stan umysłu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Gość 36(2019-12-24)
 • Lepiej odciąć gaz na 10 dni niż dopuścić do poważnych nieszczelności. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  ggfdsa(2019-12-24)
 • "Spółdzielnia Zakrzewo i dostawca gazu przerzucają się odpowiedzialnością". Haha, tradycja, nic nowego, to takie typowo Polskie. W Polsce w razie czego każdy na każdego pokazuje palcem. Co złego to nie ja, to tamten jest winny. Nikt się do błędu nie przyzna. W Japonii kilka lat temu gdy jeden pociąg spóźnił się o 20 sekund to zarząd kolei przeprosił cały naród i przyrzekał, że się to więcej nie powtórzy.
 • Tomasz 85 odetnij sobie tlen,internetowy pustaku
 • "..Ma być.." - ale nie ma, więc trzeba działać, by święta zorganizować a nie usiąść i płakać, a później, dochodzić odszkodowania, zadość uczynienia. Co tym ludzią po tym, że lamentują??
Reklama