UWAGA!

Mieszkańcy nie chcą masztu

 
Elbląg, Frekwencja wśród mieszkańców nie było wysoka
Frekwencja wśród mieszkańców nie było wysoka

Czy przy ul. Szczyglej powstanie maszt telefonii komórkowej? To jeden z problemów, który mieszkańcy dzielnicy Nad Jarem zgłosili prezydentowi podczas dzisiejszego „dzielnicowego” spotkania.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Dziś (28 listopada) przyszedł czas na osiedle „Nad Jarem”. Wielkość dzielnicy nie przełożyła się jednak na frekwencję – osób przyszło niewiele. Jednym z problemów zgłoszonych włodarzom miasta była sprawa masztu telefonii komórkowej, którą jeden z operatorów chce zbudować przy ul. Szczyglej. Maszt ma zostać zbudowany na budynku handlowo -usługowo-mieszkalnym.
       - Jeśli chodzi o maszt przy ulicy Szczyglej, to nie znam tego tematu. Ale to nie jest tak, że jak ktoś jest właścicielem działki, to może tam sobie zbudować, co chce – odpowiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Nie wszystkie pisma, które trafiają do Urzędu Miejskiego z nagłówkiem „Do pana prezydenta” trafiają do mnie. Sprawami zajmują się departamenty i to one często udzielają odpowiedzi.
       Obecna na spotkaniu jedna z mieszkanek dzielnicy przypomniała więc prezydentowi dzieje tej sprawy. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło już pismo mieszkańców zaniepokojonych planami lokalizacji masztu. Prezydent obiecał, że temat sprawdzi i zwrócił uwagę, że rozpoczęcie procedury administracyjnej nie oznacza, że wnioskodawca otrzyma pozwolenie na budowę. 

  Elbląg, Na pytania odpowiadał Witold Wróblewski i Janusz Nowak
Na pytania odpowiadał Witold Wróblewski i Janusz Nowak


       - Obowiązkiem urzędu jest wszcząć procedury, jeżeli ktoś wystąpi o zgodę na inwestycję. Nie oznacza to jednak, że taką zgodę otrzyma. Chciałbym przypomnieć, że na ulicy Spacerowej na działce należącej do MOSIR-u inwestor nie otrzymał zgody na budowę masztu telefonii komórkowej – powiedział wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - W przypadku t tego typu inwestycji częściej zapadają decyzje odmowne niż pozytywne.
       Decyzji sprawie masztu telefonii komórkowej przy ul. Szczyglej jeszcze nie ma. Władze miasta nie zadeklarowały, jaka ona będzie. Do 29 listopada zainteresowani mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do ratusza w tej sprawie.
       Mieszkańcy pytali także o wiele innych spraw, m.in. o niezagospodarowany jar na skraju dzielnicy, remonty dróg, inwestycje na terenie osiedla, rozwój sportu w mieście, budżet obywatelski. Obawiają się też wzrostu kosztów ogrzewania mieszkań w związku z negocjacjami nowej umowy na dostawę ciepła z koncernem Energa.
      
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kraj malkontentów i przeciwników postępu . Przykład idzie z góry . Sprzeciw dla sprzeviwu . Jak drogi budują to też jęki słychać a jeździć jak europejczyk to każdy by chciał .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  22
  Opamietajcie się (2017-11-28)
 • Po jakiej cenie odbyło się wynajęcie sali? Czy takie spotkania wyborcze mogą odbywać się w szkołach? Czy nie zakazuje czasem tego ustawa albo chociaż moralne zasady dyrektora?
 • Czy na pewno jest tak jak mówi p. Wróblewski, że pismami zajmują się / bez wiedzy prezydenta / departamenty i to w istotnych sprawach? Na niewygodne pytanie to i odpowiedź wymijająca?
 • Zbudujmy maszty w rosji i na bialorusi a obwodnicę w niemczech
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  10
  Cynicy(2017-11-28)
 • Lepiej żeby władze miasta zainteresowały się sprawą tego masztu, bo przeciwni jego budowie są wszyscy okoliczni mieszkańcy, z wyjątkiem właściciela działki, na której miałby on stanąć, a którym jest rodzina znanego elbląskiego gangstera, który ma gdzieś interes społeczny, bo sam mieszka z dala od Szczyglej, w podelbląskim Krasnym Lesie. Chciwość aspołecznej jednostki nie może być przesłanką do łamania prawa i nękania wszystkich mieszkańców w okolicy, panie prezydencie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  por.Borewicz(2017-11-28)
 • Maszty są nie przypadkowo u cwaniaków to jest jedna klika dla zamydlenia oczu postawią tzw mobilny a jak się wyciszy z dnia na dzień stanie docelowy a mieszkańcy mogą sobie protestować tak było na ul. Gen Jarosława Dąbrowskiego w firmie Expro tak będzie w Gronowie Górnym a urzędnicy my nic nie możemy
 • @wist - Wszystko co jest zatytułowane Prezydent trafia do niego i z odpowiednią dekreatację leci w dół. Tak przynajmniej było, bo co jest teraz to kto wie :-)
 • Widać kres tej prezydentury po frekwencji na spotkaniu. I jeszcze tych 2 wspierających obok. .. .. zgroza
 • Jak to się dzieje iż nie było zawiadomienia o spotkaniu?
 • Ten maszt to jakieś niebezpieczeństwo zaraze czy epidemie rozwiewa bo nie bardzo wiem co przeszkadza
 • Telefon komórkowy każdy chce mieć i do tego żeby jeszcze zasięg był. Ale antena do tego nie jest potrzebna. Po zamontowaniu anteny dokonywany jest pomiar PEM (pole elektromagnetyczne), którego wartość nie może przekraczać odpowiednich norm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  mniejnarzekania(2017-11-29)
 • Potem dzieci chorują i nie daje się ich wyleczyć. Promieniowanie to promieniowanie.
Reklama