UWAGA!

Mieszkańcy też są w formie

 
Elbląg, Mieszkańcy też są w formie
(fot. Michał Skroboszewski)

Elbląg w formie – to hasło zadebiutowało podczas tegorocznych Dni Elbląga. W sobotę każdy mógł sprawdzić, czy też jest w formie. Na rzece i nad rzeką odbyło się wiele sportowych konkurencji, trzeba też było wykazać się formą... swojego umysłu. Zobacz zdjęcia.

Sobotnie popołudnie. Wchodzących na elbląską starówkę wita młodzież w czarnych koszulkach. I zadaje pytania nie całkiem podchwytliwe. Wśród elblążan (i nie tylko) wyróżniają się osoby z mapkami, którzy znają odpowiedzi na owe pytania i umieją rozwiązać rozmaite zadania. Trwa gra miejska „Zaginiona receptura piwa”.
       - Jest rośliną, która rośnie do nieba i jest jednym ze składników piwa? – pyta Maciej Chorosz na drugim piętrze Bramy Targowej.
       - Chmiel? – nieśmiało odpowiada pani Ania.
       - Chmiel – Andrzej, mąż pani Ani nie ma wątpliwości.
       - Mąż poszedł zwiedzać browar i dowiedział się o grze. W ramach spaceru postanowiliśmy zagrać. Fajna sprawa – mówią oboje.
       Przy Moście Wysokim uczestnicy muszą ułożyć słowa z rozsypanych liter. Specjalnie dla czytelników portElu zestaw nr 1 i hasło „R I L N F I W E T O N A E” (trzeba wykorzystać wszystkie litery). Przy Bibliotece Elbląskiej Michał Kalisiewicz zachęca uczestników do rozpoznawania roślin po opisie. Łatwo nie jest. - Chcemy zachęcić elblążan do zainteresowania się sprawami miasta. No i można wygrać tablet. – zachęca do gry Michał Listkiewicz. – Do piętnastej odwiedziło nas około siedemdziesięciu osób.
       - Na pewno bym powiedział coś ciekawego, ale się spieszę, bo zaraz zamykają punkty, a mi jeszcze jedna naklejka została – przeprasza nas pan Ryszard i prawie biegiem pędzi w kierunku ostatniego punktu.
      
       Trochę się zdyszałam
      
Na Placu Katedralnym dzieci i trochę starsi ćwiczą fitness na mini trampolinach. - Niby tylko podskoki i wydawało by się krótko, a trochę się zdyszałam – mówi pani Karolina tuż po zejściu z trampoliny.
       Obok można trenować podnoszenie ciężarów. Leżą sztangi, piłki lekarskie. Nieco dalej swoje stoisko ma Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Chętni mogą przeżyć dachowanie samochodu w symulatorze lub przejechać slalom samochodem , tak aby z maski nie spadła piłeczka tenisowa.
       - Aż korci, żeby depnąć, ale na spokojnie, to nie jest trudne – dzieli się wrażeniami pan Waldek.
      
       10 godzin kajakiem z Ostródy
      
Przy Moście Wysokim trwa rodzinny festyn na wodzie. Trzeba zwrócić uwagę, że jest to jedna z nielicznych imprez, gdy miasto przypomina sobie, że leży nad rzeką. - Elblążanie mogą wystartować w wyścigach kajaków w kategorii: rodzic plus dziecko, tyłem, rodzeństw oraz par – informuje Dorota Żukowska z biura zawodów.
       Dodatkowa konkurencja jest dość nietypowa: przeciąganie liny na kajakach. Rufy kajaków przywiązane są do siebie liną. Wygrywa ta załoga, która przeciągnie rywala. Emocji nie brakuje, a woda pieni się do uderzeń wioseł. Emocji nie brakuje też podczas wyścigu na 15 km. - Trasa biegnie od Mostu Wysokiego do mostu w Nowakowie i z powrotem – wyjaśnia Dorota Żukowska.
       Na mecie jako pierwsza melduje się załoga w składzie: Marta Witkowska i Marcelina Kreczman. Rejs trwał godzinę, jedenaście minut i dziewięć sekund, panie wiosłowały ze średnią prędkością prawie siedmiu węzłów.
       Po dziesięciu godzinach, dwudziestu ośmiu minutach i czterech sekundach do Mostu Wysokiego dopłynął Piotr Rosada. Kajakarz wypłynął o ósmej rano z Ostródy , czekał go dystans 80 kilometrów m.in. przez Kanał Elbląski. - Zabłądziłem i zamiast 80 kilometrów przepłynąłem 98– powiedział nam kajakarz, kiedy w końcu wysiadł z kajaka. - Ładna pogoda, myślałem, że będzie gorzej. Tylko zielsko mi się wokół wiosła owijało i utrudniało rejs.
       Kolejne sportowe emocje na wodzie i placu Katedralnym już w niedzielę od godz. 14.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oj działo się. .. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  100%Elblążanin(2015-06-28)
 • Super zajęcia, świetna organizacja i wiele atrakcji ale to i tak pewnie nie przemawia do zgnuśniałych malkontentów którzy ciągle jęczą że w tym mieście nic sie nie dzieje, . .. na tak zapomniałem że oni siedzą całymi dniami przy kompie i na aktywny wypoczynek czasu nie mają;)
 • Ja po 3 piwach też jestem w formie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Kupers(2015-06-28)
 • I gitara.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ferdynand_Kiepski(2015-06-28)
 • Co łaczy nniżej wymienione instytucje ? – Ambasada Francuska – Europejski Fundusz Społeczny – Fundacja im. Roberta Bosch – Fundacja im. Friedricha Ebert – Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej – Fundacja im. K. Adenauera – Fundacja im. Stefana Batorego – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Komisja Europejska – Open Society Institute – Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności – The German Marshall Fund of the United States Jest to niezależnym i pozarządowym think-tankiem, którego głównymi sponsorami są Fundacje w pełni finansowe z pieniędzy rządu niemieckiego i amerykańskiego, a także z prywatnej kiesy multi-miliardera, Mordercy Słowian, niszczyciela Syrii, Libii, Kosowa i Ukrainy, promotora narkomanii i autora tzw. „Planu Balcerowicza”, Georga Sorosa.
Reklama