UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minister odwiedził młodych artystów

Elbląg, Wiceminister Piotr Żuchowski był pod wrażeniem entuzjazmu uczniów Liceum Plastycznego. - Tu można spotkać mistrza z uczniem - powiedział
Wiceminister Piotr Żuchowski był pod wrażeniem entuzjazmu uczniów Liceum Plastycznego. - Tu można spotkać mistrza z uczniem - powiedział (fot. PS)

Wczoraj (22 lutego) uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym spotkali się z Piotrem Żuchowskim, wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas wizyty wiceminister zwiedził trzy nowe pracownie artystyczne - rzeźby oraz grafiki warsztatowej, a także sali na poddaszu, gdzie czekała na niego wystawa- niespodzianka złożona z prac malarskich i rzeźbiarskich uczniów. Pomieszczenia zostały zmodernizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Elbląskiego. Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł adaptacja budynku gospodarczego na pracownie kosztowała 200 tys. zł.
       - Jestem bardzo mile zaskoczony nie tylko entuzjazmem, ale również tym, co naprawdę powinno się spotykać w tego typu placówkach. Oprócz takiej przestrzeni, w której można się schować przed deszczem, co jest bardzo ważne można spotkać mistrza z uczniem. Tak naprawdę placówki takie, jak szkoły artystyczne służą temu, by kultywować to, co wymyślono przed wiekami, a może nawet samo się wymyśliło. Ten, który posiadł pewne umiejętności, a kto wie, może tak jak mówi Jan Paweł II „ma kontakt z siłami wyższymi”, potrafi jako ów ludzki geniusz wydobyć artystyczną formę. Ten mistrz potrafi to przekazać młodszemu uczniowi – to jest „liturgia”, która odbywa się od wieków – powiedział podczas spotkania z uczniami Piotr Żuchowski, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      

 


       Na spotkaniu z wiceministrem młodzież opowiedziała historię szkoły, która mimo, że istnieje dopiero dwa lata, może pochwalić się sukcesami. Na koncie młodych plastyków znalazły się dwie wystawy w Galerii EL, plenery artystyczne, konkursy, ale również współpraca z największymi instytucjami kultury w naszym mieście.
       W programie artystycznym znalazło się spotkanie z poezją Karoliny Baszuro, uczennicy LP, która debiutowała na Elbląskiej Scenie Literackiej. Wśród wystąpień nie zabrakło części muzycznej. Jak podkreśla nauczycielka Dominika Lewicka-Klucznik, młodzież jest utalentowana nie tylko plastycznie, ale również sportowo, muzycznie, a nawet literacko. Uczniowie, tak jak sama sztuka, nie znają granic ani przeszkód, by realizować się na różnych płaszczyznach.
      

Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama