UWAGA!

Minister Rolnictwa na sesji Sejmiku

Jutro (28 stycznia) o godz. 11 rozpocznie się XXVI sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas której odbędzie się debata na temat rolnictwa z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Problemy, z jakimi obecnie spotykają się różne grupy rolników i producentów rolnych na Warmii i Mazurach, budzą niepokoje i głęboką frustrację tej grupy społecznej - mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Jako Samorząd Województwa, odpowiedzialny za zrównoważony rozwój całego regionu, nie możemy tego nie dostrzegać. Jesteśmy regionem specyficznym, 40 proc. mieszkańców żyje na wsi. Będziemy rozmawiać, by rząd tę specyfikę brał pod uwagę.
     Przygotowania zaczęły się od spotkań w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej, w których uczestniczyli przedstawiciele Sejmiku Województwa. Następnie temat był omawiany na posiedzeniu sejmikowej Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
     - Dyskusja na posiedzeniu komisji była gorąca i trwała ponad cztery godziny - mówi Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Ale dzięki temu identyfikujemy problemy, z jakimi spotykają się różne grupy rolników i producentów, i jesteśmy gotowi przedłożyć propozycje rozwiązań. Z natury rzeczy większość działań naprawczych jest po stronie rządu. Sugerowane przez nas zmiany ustawowe adresujemy do Parlamentu RP.
     Także na środowej sesji Sejmiku marszałek województwa Jacek Protas odbierze z rąk Wojciecha Szwocha, prezesa Zarządu Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja, certyfikat zgodności wdrożonego i utrzymywanego Systemu Zarządzania Jakością z nową normą ISO 9001: 2008. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego będzie pierwszym urzędem administracji samorządowej w Polsce, który otrzyma taki certyfikat.
     - Jesteśmy dumni, że to właśnie nasz Urząd Marszałkowski będzie pionierem wprowadzania najwyższych norm w instytucjach samorządowych - mówi Jacek Protas. - Uzyskanie najnowszej normy Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej obiektywnie pokazuje, że dbamy nie tylko o wzrost naszej konkurencyjności na rynku europejskim, ale i o poprawę zadowolenia klienta urzędu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama