UWAGA!

Ministrowie obrony Polski, Czech, Węgier i Słowacji przyjechali do Elbląga

 Elbląg, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód mieści się przy ul. Podchorążych
Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód mieści się przy ul. Podchorążych (fot. kpt. Paulina Montewka,archiwum)

W Elblągu w poniedziałek (21 czerwca)  odbędzie się spotkanie ministrów obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Rozmowy odbędą się w dowództwie Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód przy ul. Podchorążych.

Spotkanie ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej zaplanowano na dwa dni. W niedzielę po południu odbyło się ich powitanie z zastosowaniem ceremoniału wojskowego w Gdyni przy ORP Pułaski. W poniedziałek z kolei polski minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister obrony Węgier Tibor Benkő, Słowacji Jaroslav Nad oraz wiceminister Czech Jan Havránek przyjadą na rozmowy do Elbląga.

- Podsumują współpracę V4 podczas trwającego od 30 czerwca 2020 r. polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. Omówią postęp w realizowanych wspólnie projektach obronnych, w tym m.in. przygotowaniach Wyszehradzkiej Grupy Bojowej UE do dyżuru w 2023 r., pracach na rzecz certyfikacji Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego V4 oraz współpracy w dziedzinie zamówienia amunicji. Wytyczą także dalsze prace w tym zakresie – informuje Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej. - Ponadto ministrowie przedyskutują rezultaty ostatniego szczytu NATO w Brukseli oraz bieżące inicjatywy europejskie w sferze obrony i bezpieczeństwa. Na zakończenie sesji plenarnej, ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej podpiszą list intencyjny o współpracy w obszarze komunikacji strategicznej. Minister Mariusz Błaszczak podpisze polsko-czeską umowę o wzajemnej współpracy obronnej, która zastąpi dotychczas obowiązujące porozumienie.

Rozmowy z udziałem ministrów obrony odbędą się dowództwie Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód przy ul. Podchorążych. PortEl.pl opublikuje relację z tego wydarzenia.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama