UWAGA!

Minuta ciszy dla Lecha Baranowskiego

 Elbląg, Minuta ciszy dla Lecha Baranowskiego
fot. arch. portel

Dzisiejsza (28 grudnia) sesja Rady Miejskiej Elbląga zaczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci Lecha Baranowskiego, elbląskiego pioniera, honorowego obywatela Elbląga, który zmarł 23 grudnia w wieku 91 lat.

Lech Baranowski przyjechał do Elbląga wiosną 1945 roku, w ewidencji ludności figurował pod numerem 82. Już 20 kwietnia 1945 r. rozpoczął pracę w urzędzie pocztowym przy ul. Kajki, z Pocztą Polską był związany przez całe swoje życie zawodowe.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może odrobinę marudzę, ale uważam, że redakcja Portelu mogłaby postarać się o większą ilość informacji o Honorowym Obywatelu Elbląga, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Z poważaniem K. Baranowski.
 • "śpieszmy się kochać ludzi. .. " miałam przyjemność być na 90.urodzinach Pana Lecha, bardzo miły człowiek, dobrze, że został uhonorowany za życia:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mammamia(2012-12-28)
 • WSPANIAŁY CZŁOWIEK POZNAŁAM. JESZCZE NIEDAWNO ROZMAWIAŁAM BYŁ MOIM KLIENTEM, jest mi bardzo cięzko że juz GO nie ma. wyrazy współczucia dla rodziny i niech spoczywa w spokoju. JEST I BĘDZIE PAN wspaniałym człowiekiem. lotto
 • Tytuł honorowego mieszkańca Elbląga przyznała Rada Miasta. Ale na pogrzebie nie było żadnego przedstawiciela z Ratusza - wstyd i brak poszanowania tak zasłużonego człowieka. Zresztą podobnie zachowała się Poczta Polska - również nie było nikogo aby pożegnać pioniera tej instytucji - jednego z pierwszych jej pracowników w latach powojennych na terenie Elbląga. Pan Lech Baranowski jeszcze przed zakończeniem działań wojennych w 1945 roku organizował pierwszy urząd pocztowy na terenie Elbląga przy ul. Kaiki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec EL(2012-12-28)
 • Gdyby Pan Lech Baranowski był teściem "kogoś" z ratusza lub szwagrem Naczelnika Poczty to wOwczas byłyby na czas nekrologi w gazecie i na pogrzebie delegacje ww urzędów. Może ktoś "ważny" zauważy obecność podwładnych na uroczystości pogrzebowej. Zaledwie rok temu mówionu Panu Lechowi, jak wiele zrobił dla Elbląga, jak Go cenimy, jak zawsze będziemy pamiętać o tym, co zrobił dla rodzącego się po wojnie miasta. Wczoraj na cmentarzu Agrykola, Rada Miasta i Poczta Polska pokazały, ile ich słowa znaczą. Babcia.
 • W tym miejscu warto wspomnieć że kilka lat temu w takim samym wieku odeszła Nina Bańkowska - Cyplik, założycielka Szkół Gospodarczych przy ul. Królewieckiej. Ma salę pamięci w szkole.
 • głupoty gadacie - był Pan z poczty, za to z UM nikogo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bylamiwidzialam(2013-01-08)
Reklama