UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Misja specjalna

Elbląg, Misja specjalna

W Elblągu gości dziś kilkudziesięciu ambasadorów państw z całego świata. Są wśród nich m.in. przedstawiciele tak egzotycznych krajów, jak Sri Lanka, Liban, Syria czy Nigeria.

Odwiedziny to część zorganizowanej przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wizyty po całym regionie. W Galerii El dyplomaci spotkali się z wiceprezydentem Witoldem Wróblewskim, zobaczą też eksponaty znalezione podczas wykopalisk na Starym Mieście i w Truso.
     Ambasador Armenii, Aszot Howakimian powiedział nam, że po sześciu latach pobytu w naszym kraju dobrze poznał Polskę, a w Elblągu jest nie po raz pierwszy. Ambasador dodaje, że Ormian łączy z Polską wiele - historia i wspólne interesy.
     - Nasz kontakty mają tysiącletnią tradycję - przypomina ambasador. – Ostatnio w Polski przyjechała kolejna duża fala Ormian, wiem, że i w Elblągu są nasi rodacy oraz że działa tu Stowarzyszenie Ormian.
     Po raz kolejny nasze miasto odwiedza też ambasador Palestyny, Hafez Nimer, który po 24 latach pobytu w Polsce mówi o niej "moja druga ojczyzna". W opinii ambasadora, nasz kraj i region są niezwykle atrakcyjne dla obywateli państw arabskich.
     - To jest kraj pełen zieleni, wody, spokoju - i kraj o dużych możliwościach inwestowania - usłyszeliśmy.
     Warmia i Mazury są ostatnim województwem, jakie odwiedzą szefowie misji dyplomatycznych. Pierwsza z serii 16 wizyt po nowych województwach miała miejsce cztery lata temu na Górnym Śląsku.
     Jak wyjaśnia dyrektor protokołu dyplomatycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Janusz Niesyto, celem pierwszych w historii województwa warmińsko - mazurskiego odwiedzin tak licznej grupy ambasadorów, jest nie tylko pokazanie turystycznych walorów regionu, ale także nawiązanie kontaktów, które mogą być początkiem współpracy w innych dziedzinach.
     - Idea wizyt zrodziła się tuż po utworzeniu w Polsce nowych województw - mówi Janusz Niesyto. - Chodziło nam o to, by umożliwić dyplomatom poznanie nie tylko Polski „warszawskiej", ale też Polski „regionalnej". Nasza rola jest jednak służebna, nie interesujemy się więc, jakie są efekty tych odwiedzin, choć zawsze na miejscu, w województwach zostawiamy sugestie, by wkrótce potem zapraszać radców handlowych i ekonomicznych, by rodziły się nowe, trwalsze kontakty.
     Oprócz Elbląga ambasadorowie odwiedzą jeszcze także m.in. Frombork i Świętą Lipkę.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama