UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrzowie ortografii

Elbląg, Konkurs ortograficzny miał charakter zabawowy
Konkurs ortograficzny miał charakter zabawowy

W Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Potyczki z ortografią". W szranki o miano "Mistrza Ortografii" stanęło kilkudziesięciu uczniów z 14 elbląskich szkół podstawowych z klas IV, V i VI.

- To prawdziwe osiągnięcie dla nas - mówiła Katarzyna Wyżlic, organizatorka konkursu. - W czasie, kiedy takie konkursy nie cieszą się popularnością, udało się nam stworzyć konkurs, który zainteresował wielu pedagogów.
     Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortografii. Konkurs nie był jednak typową, monotonną rozgrywką. Wszystkie konkurencje traktowane były jako zabawa. Po indywidualnej rywalizacji, kiedy to uczniowie pisali dyktando, nastąpił konkurs drużyn szkolnych.
     - W skład każdej drużyny wchodziło 3 uczniów po jednym z klasy IV, V i VI - mówiła Katarzyna Wyżlic. - Uczestnicy musieli m.in. rozwiązywać krzyżówki, rebusy, uzupełniać teksty z lukami, a także indywidualnie odpowiadać na pytania zdobywając w ten sposób punkty dla drużyny.
     Ostatecznie Mistrzami Ortografii zostali w rywalizacji klas IV - Michał Targowski z SP 7, z klas V - Anna Łucińska SP 9 oraz w klasach VI - Oliwia Szewczyk z SP 1. Najlepszą drużyną okazali się przedstawiciele z SP 12, SP 1 oraz SP 23. Laureaci otrzymali puchary oraz maskotki. Nagrodzeni zostali także nauczyciele zwycięzców, którzy otrzymali specjalny certyfikat osiągnięć dydaktycznych wystawiony przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
DG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama