UWAGA!

Młodym jest się tylko raz

 
Elbląg, Młodym jest się tylko raz
fot. AD

Zielona peruka, pikachu, gumowe maski czy słomkowe kapelusze, ważne, że na wesoło, a nawet trochę na goło. Tak wyglądał dzisiejszy (2 marca) Harlem Shake na Placu  Kazimierza Jagiellończyka w wykonaniu elbląskiej młodzieży. Zobacz fotoreportaż.

Harlem shake to utwór, który w oryginale został nagrany przez DJ Baauera, amerykańskiego producenta muzycznego. Na jego podstawie powstała niezliczona liczba przeróbek i teledysków na całym świecie. Schemat jest prosty: najpierw tańczy jedna osoba, później szaleje cały tłum. Miliony pomysłów, miliony filmików i ogromna popularność, od teraz również i Elbląg może się czymś takim pochwalić. Pomysł na realizację Harlem Shake rozprzestrzenił się poprzez popularny serwis społecznościowy.
       – Tak naprawdę zaczęło się od tego, że przez przypadek znalazłem filmik tego typu i pomyślałem sobie, że trzeba coś takiego zrobić w Elblągu, pokazać, że elbląska młodzież też potrafi się bawić – mówił Piotr Pisarkiewicz, jeden ze współorganizatorów. – Tydzień temu razem z Młodzieżową Radą Miasta wzięliśmy się tak na poważnie za organizację całego wydarzenia i tak to poszło.
       – Myślę, że przebrało się około 500- 600 osób. Nie liczyłem się z taką frekwencją, bo wiadomo jak to jest, a to praca, a to szkoła, ale na szczęście udało się i jestem z tego dumny – wyjaśniał Błażej Szumała, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Elblągu. – Teraz chcielibyśmy zorganizować koncert hip hopowy, który odbyłby się w skateparku.
       Oprócz realizacji filmu, który zostanie umieszczony w sieci, m.in. odbył się również pokaz parkouru czy występ elbląskiego rapera Kuchcika. Podczas całego wydarzenia zbierano również słodycze, które zostaną przekazane dla podopiecznych elbląskiego Domu Dziecka.
      

 


       Jak bawiła się elbląska młodzież?
       – Bardzo fajny pomysł, zawsze to coś innego niż zwykle. Mnie do przyjścia namówiła koleżanka i chociaż jest trochę zimno to i tak dobrze, że coś się w Elblągu dzieje – mówiła Ania.
       – Super inicjatywa i fajnie, że przyszło aż tyle osób – dodał Michał. – A kiedy mamy szaleć jak nie teraz? W końcu młodym jest się tylko raz.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama