UWAGA!

Młodzi i zdolni docenieni

 

Od kilku lat panuje moda, że młodzi, którzy biorą ślub, zamiast kwiatów proszą swoich gości o drobne podarunki. Życzą więc sobie wina, maskotek dla domu dziecka czy też kuponów totka. Na świetny pomysł wpadli świeżo upieczeni małżonkowie Agnieszka i Paweł Piszak... Zobacz zdjęcia.

Zamiast kwiatów ich goście weselni wrzucali do puszki pieniądze, które para młoda przeznaczyła na ufundowanie stypendium dla jednego z elbląskich uczniów.
       Wręczenie tego, jak i pozostałych stypendiów w ramach Programów Stypendialnych „Szansa” i „Słonik”, prowadzonych przez Fundację Elbląg, odbyło się w piątek 18 października.
       – Jest to piękne dzieło, które musi trwać – mówił Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga. – Cieszę się, że powstają nowe pomysły na stypendia. My, jako Urząd [Miejski – red.] zawsze będziemy wspierać takie inicjatywy. Mamy tu taką wspaniałą młodzież – kontynuował – która potrafi od siebie wymagać i ma wsparcie i pomoc od rodziców i nauczycieli.
       Jak mówi jedna ze stypendystek, Kinga Szczepaniak, wiadomość o tym, że została wyróżniona, bardzo ją zaskoczyła. – Pieniądze bardzo mi się przydadzą – zapewnia. – Chcę je przeznaczyć przede wszystkim na książki, podręczniki naukowe. Interesuję się głównie biologią, chciałabym w przyszłości studiować medycynę, więc tych pomocy naukowych mi trochę brakuję – wyjaśnia stypendystka. – Poza tym, może uda mi się zrobić jakiś kurs.
      

 

Stypendia z obu programów otrzymało łącznie 40 uczniów ze szkół z Elbląga i powiatu. Łączna pula stypendiów wyniosła 51 800 zł.
      
      

Karolina
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to rodzice w pierwszej kolejności powinni mieć pracę i pieniądze na kształcenie dzieci Te wasze stypendia to powinna być sprawa incydentalna w sytuacjach wyjątkowych i szczególnych, a tu regułą się staje że awans mogą uzyskać tylko nieliczni
  • Świetnie wykształcą się i pojada za granicę za pracą, bo w Elblągu nic nie znajdą.
Reklama