UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mobbing w bibliotece?

 
Elbląg, Mobbing w bibliotece?
Fot. AD

Policja kończy przesłuchania w sprawie podejrzenia o stosowanie mobbingu przez dyrektora Biblioteki Elbląskiej. Postępowanie zostało wszczęte w grudniu ubiegłego roku. Wówczas bowiem policjanci otrzymali zawiadomienie o tym, że dyrektor placówki miał zmuszać podwładnych do wystąpienia ze związków zawodowych, a także szykanować osoby, które dopiero chciały się zapisać.

Zaczęło się od anonimów, które wpływały do elbląskiej prokuratury. W końcu zostało złożone oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Biblioteki. Policja wszczęła postępowanie 20 grudnia 2011 r. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. 1 lutego 2012 r. ruszyły przesłuchania.
       - Część pracowników zarzuca swojemu przełożonemu m.in. stosowanie mobbingu oraz naruszenie przepisów o związkach zawodowych – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Miał nakłaniać osoby, które są członkami „Solidarności” do wystąpienia z organizacji, a także szykanować te, które dopiero chciały się zapisać. Rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające.
       Policjanci przesłuchali 81 osób, m.in. byłego szefa elbląskiego regionu „Solidarności”, wiceprezydent Elbląga Grażynę Kluge oraz dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego. Do zakończenia postępowania potrzebne jest jeszcze wysłuchanie byłego konserwatora Biblioteki Elbląskiej.
       Przesłuchany został także dyrektor Biblioteki.
       - Odrzuca zarzuty, twierdzi, że oskarżyć można każdego i o wszystko - mówi Sawicki.
       Decyzję o umorzeniu sprawy bądź postawieniu zarzutów podejmie jeszcze w tym miesiącu prokuratura w Ostródzie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama