UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Modernizacja szpitalnego lądowiska

 
Elbląg, Eurocopter EC-135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Eurocopter EC-135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. WS)

2 września rozpoczynają się prace modernizacyjne lądowiska przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej. Prace te potrwają do końca bieżącego roku.

Na czas remontu jako lądowisko zastępcze na potrzeby wszystkich placówek medycznych działających w Elblągu został wyznaczony stadion boczny MOSiR przy ul. Agrykola 8, zaakceptowany przez SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie.
       W związku z tym zostały opracowane stosowne procedury dotyczące bezpieczeństwa lądowań i startów przy udziale odpowiednich służb miasta: PSP, Policji, SM i Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lądowisko to będzie przyjmować śmigłowce LPR tylko w porze dziennej przy odpowiedniej widoczności. W skali jednego miesiąca należy się spodziewać ok. 12 – 15 lądowań i startów z tego obiektu.
       Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca się do wszystkich mieszkańców miasta z apelem o nieutrudnianie przejazdu służbom zabezpieczającym lądowisko i karetkom ratownictwa medycznego do lądowiska, szczególnie w okolicach ulic Agrykola i Kościuszki. Dotyczy to kierowców, by w przypadku podchodzenia śmigłowca do lądowania nie zatrzymywali się i nie tamowali ruchu pojazdom ratowniczym. Również uprasza się wszystkich korzystających z tego terenu o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczających lądowisko. Na wyraźne polecenie ze strony tych służb należy natychmiast przerwać zajęcia i opuścić teren płyty bocznej stadionu poza ogrodzenie tego obiektu.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama