UWAGA!

Modernizują koszary przy ul. Łęczyckiej

 Elbląg, Modernizują koszary przy ul. Łęczyckiej

Trwają prace remontowe w 16. Pułku Logistycznym przy ul. Łęczyckiej. Największą inwestycją jest budowa hali remontowej, która ma być gotowa w 2022 roku.

– Po przeprowadzce z ul. Królewieckiej na ul. Łęczycką i sformowaniu pułku logistycznego – pierwszej tego typu jednostki w historii Wojska Polskiego - staramy się modernizować kompleks koszarowy. A potrzeby są duże, bo to obiekty, które służą wojsku od dziesięcioleci. Wymagają więc remontów, a co za tym idzie znacznych nakładów finansowych. Mamy to szczęście, że nasze wizje i potrzeby spotykają się ze zrozumieniem Komendanta 21 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i podległych mu żołnierzy oraz pracowników RON – mówi płk Piotr Pankowski,dowódca 16 Pułku Logistycznego.

Decyzje wypracowane w październiku ub. r. między 16plog a 21 WOG weszły w fazę realizacji. Mimo trudnych czasów pandemii wspólnie zaplanowane inwestycje przebiegają bez zakłóceń.

– Remontowane są dachy budynków koszarowych, budynki garażowe, warsztatowe, magazyny broni, rozpoczęły się również prace związane z remontem hali sportowej – wymienia dowódca 16plog. Do użytku oddano już nową dyżurkę. 

Największą inwestycją, jaka realizowana jest w kompleksie wojskowym przy ul. Łęczyckiej, jest budowa najnowocześniejszej w polskich siłach zbrojnych hali remontowej. Będzie tutaj remontowany sprzęt 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym ten certyfikowany przez NATO. Postępy w pracach budowlanych są widoczne, a hala ma być gotowa do użytku w 2022 r. – Będziemy mogli jeszcze lepiej służyć i wypełniać powierzone zadania – podsumowuje płk Piotr Pankowski.

red. na podst. inf. oficer prasowego 16plog. por. Rafała Buczyńskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ale nowość od kilku lat modernizują aby zamydlić oczy że to z korzyścią dla Elblążkowa. Teraz tam będzie chyba wielki garaż żeby remontować szmelc otrzymany w darze od dobrych zagranicznych opiekunów pilnujących pokoju.
 • Najważniejsza ta nowa dyżurka, obiekt nieodzowny w logistyce. Dobrze wyszkolona armia to przeżytek.
 • Remontować będą czołgi T - 72 i BWP 1 sprzęt z lat 70 ubiegłego tysiąclecia, niewielkiej już wartości bojowej, PT - 91 to modernizacja nic niewiele zmieniająca stan rzeczy w walce. Dalej jednostki ochraniają cywile. Wojsko. .ochraniają cywile. Więc co to za wojsko ??
 • To sobie osiedle za Politechniką posłucha ryku prawdziwych siników : )
 • @No cóż .. - No bo taniej jest wynająć cywila do ochrony jednostki jak postawić tam żołnierza i płacić mu pełną stawkę.
 • Tam w ogóle nie ma żołnierzy, są tylko oficerowie którzy kasują mamonę. .. popatrzcie na parkingi, ilu ich tam jest !!!!! Po 15:00 pustki, bo jadą do niepracujących żon.
 • Przestańcie ściemniać z tą modernizacją, szkoda pieniędzy na nierobów, wielcy mi żołnierze, wszystko przestarzałe, tam trzeba burzyć i stawiać nowe obiekty, a nie picować stare tylko po wierzchu. Tam wszystko o działa, jak 40,a może i więcej lat temu. Mam tam wielu znajomych i po ich opowieściach wiem, że jaki kraj i rząd, takie struktury wojskowe. Kończąc, wszędzie jest tak samo, służba zdrowia, szkolnictwo, wszystko się zatrzymało i jest 30 lat do tyłu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Master(2020-09-29)
 • Jak może być dobrze skoro panowie obłożnie chorzy na choroby związane ze służbą po wielomiesięcznych zwolnieniach nie nadający się do służby są przyjmowani jako specjaliści tylko bez munduru. O leworękich pociotkach nie wspomnę. Nowe hale a nawet koszary nic tu nie dadzą.
 • A Ciebie 4 litery pieką że ich żony nie pracują? Było iść do wojska. .. albo się uczyć.
 • @1.2.1.2. - Zal Ci d.. ściska bo na bank Ciebie nie chcieli. .lub nie zadałeś egzaminów. .. . Hashtagi: #lol
 • .. ."Mamy to szczęście, że nasze wizje i potrzeby spotykają się ze zrozumieniem Komendanta 21 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i podległych mu żołnierzy oraz pracowników RON – mówi płk Piotr Pankowski, dowódca 16 Pułku Logistycznego. "- Wojsko rozkazem stoi panie pułkowniku i cywil ma to g. .. do gadania jak to mówią szeregowi "a co mnie to wszystko g. .. obchodzi ma być i ch. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rozkaz - wykonać(2020-10-01)
 • "Najważniejsza ta nowa dyżurka, obiekt nieodzowny w logistyce. Dobrze wyszkolona armia to przeżytek. "- napisał ktoś kto wojsko widział tylko na defiladzie albo w broszurce propagandowej.
Reklama