UWAGA!

MOIM ZDANIEM: Bardzo kręta aleja

Ostatnio „Dziennik Elbląski” doniósł o projekcie Stowarzyszenia Rodzina Polska dotyczącym utworzenia Alei Prymasa Tysiąclecia z odcinków ulic Warszawskiej, Rycerskiej i Al. Tysiąclecia.

Idea to równie krzywa jak przebieg proponowanej alei. Byłby to pierwszy znany mi przypadek alei, trasy z definicji szerokiej, reprezentacyjnej i w miarę prostej, o tak pokręconym przebiegu. Chciałoby się spytać pomysłodawców, dlaczego dla zrobienia większego wrażenia na mieszkańcach Elbląga i przyjezdnych nie chcą pociągnąć trasy alei dodatkowo ulicami Malborską i Zagonową?
     Parę lat temu szczęśliwie upadł projekt przemianowania pl. Konstytucji na Jana Pawła II. Do świadomości decydentów dotarło, że nie można żonglować tymi dwiema wielkimi narodowymi wartościami. Takie pomysły rodzą się wyłącznie w głowach ludzi, którzy nie potrafią się już niczym innym w życiu wykazać. Moja rodzina, która jest również polska, ale oczywiście nie tak jak Rodzina Polska, ma propozycję żeby ta Rodzina wybudowała sobie jakąś aleję i nazwała ją, jak jej się tylko spodoba, a od Rycerskiej i Tysiąclecia mi wara. Przez czterdzieści lat mieszkania w Elblągu przyzwyczaiłem się do tych nazw i nie życzę sobie, żeby ktoś mi je teraz zmieniał po to tylko, żeby się wykazać jak bardzo jest rodzinny i polski. Paranoiczny to pomysł, żeby fragment Al. Tysiąclecia oddawać Prymasowi Tysiąclecia. Wynikałoby z tego, że upamiętnienie Tysiąclecia Państwa Polskiego nie zasługuje na tak długi odcinek elbląskiej alei.
     Odpowiedź na pytanie, czy Rodzina Polska chce zabrać ten odcinek od strony Mieszka czy od Gomułki pozostawiamy naszym Czytelnikom.
Włodek Gęsicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Popieram Panie Włodku. Matołectwo trzeba stanowczo zwalczać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy M.(2001-05-20)
 • Ciekawe czy w odpowiedzi na pańską krytykę, ktoś nie wpadnie na utworzenie labiryntu imienia jakiejś prominentnej poostaci. Labirynt mógłby zająć cały Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy M.(2001-05-20)
 • Popieram Pana, Panie Włodku. STOP dla "śwętszych od Papieża". To paranoja z tymi zmianami w nazewnictwie ulic. Czy nie ma ważniejszych spraw do załatwienia w mieście ??!! - chociażby dziur na ulicach!!!
 • Przy tak bzdurnych pomysłach , jako były elblążanin w niedługim czesie odwiedzając rodzinne miasto nie będę mógł nigdzie trafić . Niech stare nazwy ulic zostają bez zmian.
 • NIe macie ani troche szacunku dla swietosci, uwazam ze w elblagu jest za malo nazw ulic zwiazanych z kosciolem i nasza wiara (98% w Polsce to katolocy) pokazmy calemu swiatu ze nie dazymy do destrukcyjnej zgnilizny zachodu i ze istnieja dla nas Rzeczy Wazniejsze... Gdyby tylko w Elblagu bylo tyle ulic (ich nazw) zwiazanych z wiara co kosciolow mielibysmy miec spokojne sumienia. Uwazam ze wszystkie nazwy zwiazane z czerwonym okresem naszej polskiej historii powinny byc wymazane z tablic jako pierwsza proponuje 1-go Maja zmienic na Al. Walki Meczenskiej z Czerwonym Zaborca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zarliwy(2001-05-21)
 • Mało powstaje nowych ulic, a może lepiej zrobić osiedle "świętych" - tylko kto by tam mieszkał: babcie i dziadkowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Liberał(2001-05-21)
 • Żarliwy, żartowałeś, prawda ?
 • Panie Wlodku Gratuluje ale czy nie obawia sie Pan ze zostanie przycisniety przez polityczno-koscielne wladze do np transmisji mszy sw ze wszystkich elblaskich kosciolow? poza tym radze uwazac z krytyka tych pseudo"rodzin polskich" chcial bym moc zaplacic rachunek w siedzibie bez zbednego przeciskania sie przez kobiety z rozancem w reku i kluczeniem miedzy swieczkami ustawionymi przed drzwiami a moze by tak nazwy zwierzat w polskich naazwach zmieniac ?? co by tu wymyslec? np ... nic nie przychodzi mi do glowy... ale "rodzina polska" czy jak to tam sie nazywa wymsli cos np na Karpia, krolika itp a moze nazwy geograficzne zmieniac co tam zwierzatka albo jakies malo widoczne na mapie nazwy ulic wszak jak ktos otowrzy mape polski to nie wie czy u nas jest jakas swieta ulica np Kisezoska Dolina lub Dolina Prymasa Tysaclecia. albo zamiast morskiego oka Papieskie Oko wszystkich urazonych juz teraz przepraszam nie mam czasu na ganianie sie po sadach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy???(2001-05-21)
 • Jeżeli Stowarzyszenie Rodzina Polska daje projekt zmiany nazw dóch ulic, to czy będzie w stanie pokryć koszty wymiany tabliczek na budynkach? Bo nie ucieszyło by mnie to jesli musiałbym płacić za jakieś chore pomysły pewnej ultrakatolickiej grupy ludzi.
 • Glupota ludzka nie zna granic. A Rodzina Polska niech sie zajmie lepiej rodzina i pieniadze zaoszczedzone na przemianowaniu ulic przeznaczy np. na podreczniki dla dzieci rodzin przez male "r".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AAAAAAAna(2001-05-21)
 • Projekt Stowarzyszenia Rodzina Polska dotyczący utworzenia Alei Prymasa Tysiąclecia z odcinków ulic Warszawskiej, Rycerskiej i Al. Tysiąclecia jest niegodny mojego stukania w klawiaturę. Rada Miasta ma poważniejsze zajęcia prowadząc debaty i dysputy na podstawowe problemy dotyczące miasta i jego mieszkańców. Mniemam, że Andrzej Kempiński (Przewodniczący Rady) potraktuje ten wniosek zasadnie acz stanowczo. Apeluję do „Rodziny Polskiej”: „Rodzino Polska” spraw aby rodzinie polskiej żyło się miło i sympatycznie w Elblągu, nie powoduj zbędnych kosztów (tablice, dowody osobiste, pieczątki, zmiana adresacji w wielu bazach danych, zajmowanie urzędników, opuszczanie miejsc pracy w celu dokonania tychże zmian) i blichtru. Nie pchajcie się na świecznik o ile nie stoi on w Waszym kościele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-05-22)
 • Popieram Pana Włodka jak najbardziej. Pomników świętości w Elblągu mamy aż nadto. A zmiany nazw ulic to najbardziej głupi pomysł jaki może być. Jako rodowita elblążanka nie zgadzam się na żadne zmiany nazw ulic. Proszę bardzo nowe ulice nazywajcie sobie jak chcecie ale stare zostawcie w spokoju. Za dużo jest biedy w tym kraju żeby tracić czas i pieniądze na takie pomysły. A Rodzina Polska zgodnie ze swoja nazwą niech się zajmie rzeczywiście całą rzeszą rodzin potrzebujących pomocy realnej a nie wyimaginowanej bo ta chleba nie da.
Reklama