UWAGA!

Mój pomysł na trudne czasy

Mój pomysł na trudne czasy

Od 20 lat prowadzę w Elblągu firmę odzieżową. Codziennie widzę, że sytuacja w naszym mieście staje się coraz gorsza. Jednak pomimo trudnych warunków udaje mi się z sukcesem prowadzić swoją firmę. Swoje doświadczenie chciałabym zaoferować w pomocy rozwoju małej przedsiębiorczości, aby przeciętny obywatel Elbląga, nawet jeśli nie może dostać pracy, miał możliwość stworzyć sobie ją sam – mówi Agnieszka Kwiatkowska, kandydatka do Rady Miasta KWW „Naszą Partią Jest Elbląg”.

Głównym powodem pustoszenia naszego miasta jest właśnie brak pracy. Trzeba zainteresować się przyciągnięciem inwestorów do Elbląga. Jeśli ludzie będą mieli pracę to staną się motorem napędzającym gospodarkę. W tym celu proponuję zwolnić inwestorów z podatku od nieruchomości. Przekazać tereny pod inwestycję nieodpłatnie na kilka lub kilkanaście lat. Należałoby też pomóc przy budowie inwestycji w ramach możliwości finansowych i prawnych. Trzeba również szukać inwestorów do ożywienia elbląskiej Starówki i Wyspy Spichrzów. Dobrym rozwiązaniem do poprawienia dostępności będzie bezpłatny parking. Opowiadam się też za znacznym obniżeniem cen działek na Modrzewinie. Aktualnie ceny są zaporowe i niemożliwe, żeby ktokolwiek kupił tę ziemię. Jak to możliwe, żeby cena za metr kwadratowy działki od miasta była znacznie wyższa, niż od osób prywatnych. Jeśli miasto zdecyduje się sprzedać tę ziemię po atrakcyjnej cenie to będzie to motor napędzający wiele gałęzi gospodarki. Uważam, że kolejną bardzo ważną sprawą jest budowa wiaduktu na Zatorzu. Należy planować jego budowę na lata 2014-2020 i starać się pozyskać na ten cel jak najwięcej środków unijnych. Proponuję również zwiększyć budżet obywatelski. Ludzie sami powinni decydować na co przeznaczyć środki z budżetu miasta w danym okręgu. Spotkania z mieszkańcami powinny być częstsze, aby poznać ich bolączki.
       Jestem matką dwóch synów i bardzo dobrze wiem jak trudno jest sportowo wychowywać dzieci w naszym mieście. Paradoksem jest, że mieszkańcy Elbląga muszą jeździć na basen do Braniewa albo płacić grube pieniądze za sale na zajęcia dla swoich dzieci. Jestem za budową nowego krytego basenu. Podsumowując potrzebne są zmiany dające możliwość rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości, dlatego trzeba najpierw dać, żeby brać. Moim zdaniem rozwiązania, które proponuję pomogą zatrzymać wiele ludzi w naszym mieście i dać szansę Elblągowi.
      
      
Agnieszka Kwiatkowska
       Kandydatka do rady miasta KWW „Naszą Partią Jest Elbląg”
       Okręg 5 Lista nr 8 Pozycja 2

       ---------- Ogłoszenie wyborcze ----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ładna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :))...(2013-06-11)
 • Ona nie ma siły przebicia, głosujcie na Ewę Białkowską te same pomysły a większy ma elektorat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  Gracjan90(2013-06-11)
 • Po pierwsze to podjąć Uchwałe o Nieobowiazywaniu Ustawy o zamówieniach publicznych w biedzie powiatowej Elblag. Wszyscy obcy zarobili tylko elblążanie się przyglądali.
 • hmm, będzie jeszcze gorzej. Dlaczego? Choćby dlatego - proszę wyszukać: Bilderberg 2013 - relacje - 10.06.2013
 • Brawo! Takich ludzi nam trzeba! Młodych, Ambitnych i Inteligentnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty-kolipat(2013-06-12)
 • Czytam, czytam, czytam i coraz spokojniej głosuję na PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spoko_Po(2013-06-12)
 • a jaki konkretnie pomysl???? ma Pani?????
 • Pani Białkowska, to mały epizod. Nie wart nawet wspomnienia. Bo kim jest p. Białkowska ? Sportsmenką. Byłą łyżwiarką. I to wszystko. Prezydent miasta to coś więcej niż znajoma twarz. Nawet sympatyczna. Ale nie to kryterium zwycięża. Tylko doświadczenie i wiedza w zarządzaniu. A jakie doświadczenie ma p. kandydatka ? Żadne. Nasuwa się pytanie, dlaczego ludzie ciągle chcą więcej i więcej. Po co ?
 • Oczka myślą nieskażone, czólko za rozumkiem tęskniące. .. Retusz zdjęcia istnie hollywoodzki, program wyborczy jak wszystkie inne - dam, pomogę, zrobię. .. .A ile osób Pani w tej firmie odzieżowej zatrudnia i na jakich warunkach? Myśle, że potencjalni wyborcy chcieliby to wiedzieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Gronkowiec(2013-06-12)
 • A jak tam w firmie? Czy soboty są wolne? A czy wypłata to tylko minimalna? A czy ośmiogodzinny dzień pracy obowiązuje? Mam kilku znajomych pracujących w firmach odzieżowych. Tu nie ma że boli. Ciekaw jestem co sądzą pracownicy tej pani. Może się wpiszą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krawiec1/2(2013-06-12)
 • Pani Agnieszko, nie jest pani w moim obwodzie, ale wszystkim którzy moga u pani głosować to proszę o głosy, jest pani super kandydatką na radną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  odeonia(2013-06-12)
 • Dobry pomysł pani Agnieszko, nie mozna marnować swoich predyspozycji do poprawnego rządzenia. Jest pani kandydatką na radną 100%. Takich ludzi nam potrzeba.