UWAGA!

Monitoring ratuje życie

 
Elbląg, Monitoring ratuje życie
fot. nadesłana

W piątek (10 lipca) powtórzyło się zdarzenie z 7 maja br. dotyczące mężczyzny, który skacząc do rzeki Elbląg chciał popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego. W maju strażnicy w ostatniej chwili udaremnili jego skok do wody. W piątek mężczyzna ponownie podjął próbę i tym razem rzucił się do rzeki. Zostal uratowany dzięki monitoringowi.

Podczas tej interwencji również nie zawiódł monitoring miejski oraz dyżurny monitoringu Straży Miejskiej i dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. To oni powiadomili patrol Straży Miejskiej, który natychmiast udał się na miejsce oraz Policję, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.
       Tak całą sytuację relacjonuje strażnik, który obsługiwał monitoring:
       - Około godziny 13.30 zaobserwowałem mężczyznę na nabrzeżu ulicy Wodnej – Bulwar Zygmunta Augusta, zachowywał się dziwnie, był niespokojny i spożywał alkohol. Nagle podszedł do nabrzeża, zaczął się rozbierać, zdjął kurtkę oraz buty i wskoczył do rzeki. Natychmiast powiadomiłem dyżurnego Straży Miejskiej, aby zadysponował patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia. W tym czasie mężczyzna, który wskoczył do wody nie był widoczny na kamerach monitoringu – mówi.
       - W tym samym momencie dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego widząc całe zdarzenie i moje działania natychmiast powiadomił Policję i Straż Pożarną. Po pewnej chwili na obrazie monitoringu pojawił się ten mężczyzna, który pływał w rzece samodzielnie unosząc się na wodzie – był cały czas obserwowany przeze mnie i dyżurnego MCZK – mówi dyżurny monitoringu SM Sławomir Kamiński.

 


       Po kilku minutach na nabrzeżu ulicy Wodnej pojawił się patrol Policji, zaraz po nim Straży Miejskiej, a następnie Straż Pożarna, która podjęła bardzo szybką i sprawną akcję ratowniczą. Mężczyznę uratowano, wyciągnięto z wody i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
       Funkcjonariusze Straży Miejskiej rozpoznali mężczyznę z poprzedniego zdarzenia i jak się okazało, po sprawdzeniu jego tożsamości, był to rzeczywiście ten sam niedoszły samobójca.
      

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • i po co ratować takiego kolesia i my za to płacimy niech miętka faja idzie do krainy wiecznych łowów szkoda dziewczyn dla takiego gamonia.
 • No proszę a mówią że w Elblągu trudno o zawód a koleś już ma dwa zawody miłosne :):):):):):):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  hehehehehehehehe(2015-07-14)
 • monitoring i kamery to podstawa w walce z policją
 • Tylko selekcja naturalna uchroni Polskę przed pokoleniem nieudaczników, jak już ktoś napisał mniętka faja spłodziłaby kolejną mniętką faje a ta kolejną i kolejną i namnoży się nieudolne społeczeństwo. Dla nas wszystkich byłoby lepiej gdyby samobójcy byli pod ochroną i odbierali sobie życie bez przeszkód ustępując miejsca zdrowym i silnym jednostkom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  silnazdrowaPolska(2015-07-14)
 • koleżka wpada powoli w rutynę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jedrzejb(2015-07-14)
 • a prawda jest taka że gdyby faktycznie chciał sobie odebrać życie już dawno by to zrobił i nikt by mu w tym nie przeszkodził jemu zależy na zwróceniu na siebie uwagi i liczy na litość tej dziewczyny. .. żałosny mięczak
 • Jakoś nie dziwię się kobiecie, że zostawiła czubka, a do tego nieudacznika. Psychoznawcy powiedzą, że to krzyk rozpaczy i tak chciał zwrócić na siebie uwagę. To akurat mu się udało. Teraz powinien pokryć koszty akcji ratowniczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Machupichcę(2015-07-14)
 • mi monitoring zabrał pieniądze na chleb niedzielą na po zmroku na pustej ulicy banda policjantów wlepia mandat za przejście na czerwonym
 • To trzeba było nie przechodzić na czerwonym, proste?
Reklama