UWAGA!

Most do remontu, będą utrudnienia

 
Elbląg, Na czas remontu ruch na moście UE będzie odbywał sie wahadłowo
Na czas remontu ruch na moście UE będzie odbywał sie wahadłowo (fot. arch. AD)

W poniedziałek (3 sierpnia) rozpocznie się remont mostu Unii Europejskiej. Prace obejmą wymianę dylatacji, naprawę nawierzchni, oczyszczenie konstrukcji stalowej. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała firma Mosty Kujawy oferując najniższą cenę, czyli blisko 670 tys. zł. Prace mają zakończyć się do 25 listopada. W tym czasie ruch na moście będzie odbywał się wahadłowo.

Na rok 2015 miasto zaplanowało remonty dwóch wiaduktów i mostu. W różnym czasie, by - jak wyjaśnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski - utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.
       - Wiadukt w ciągu ulicy Nowodworskiej już jest otwarty, teraz wchodzimy na most w ciągu trasy Unii Europejskiej - mówi prezydent. - Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała firma Mosty Kujawy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę (cena 669 381,83 zł). Umowa została podpisana i prace ruszą w poniedziałek, 3 sierpnia. Prace, które będą polegały przede wszystkim na całkowitej wymianie dylatacji [specjalnych szczelin, chroniących przed powstawaniem pęknięć w konstrukcji mostu - red.], ale będą też prowadzone prace modernizacyjno-remontowe całej konstrukcji - uzupełnia Witold Wróblewski. - Inwestycja ma zostać zakończona do 25 listopada. Mostu jednak nie zamykamy, ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo.
       - GDDKiA przymierza się z kolei do inwestycji na wiadukcie na ul. Warszawskiej - zapowiada prezydent Elbląga. - Trwa procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę prac. Trudno powiedzieć, kiedy nastąpi podpisanie umowy, ale optymistycznie zakładając prace ruszą pod koniec tego roku. Mają zakończyć się jeszcze przed sezonem wakacyjnym w roku 2016. To inwestycja GDDKiA, ale miasto w 20 proc. będzie w niej partycypować - dodaje Witold Wróblewski. - Liczymy, że obciąży to budżet miasta kwotą ok. 4 mln zł. Na czas trwania tej inwestycji wystąpią utrudnienia w ruchu - przyznaje prezydent. - Obiekt jest bowiem planowany do wyłączenia. Ruch pojazdów do 15 ton będzie odbywał się na odcinku "22" przy Fiszewce. Samochody ciężarowe będą kierowane ul. Nowodworską na Nowy Dwór Gdański i potem na Malbork.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hurra !!! Już mi było za lekko
 • Jak nie rondo, to wiadukt, jak nie wiadukt to most, wszystko w ciągu jednej ulicy/drogi. Czy ja się qźwa doczekam czasów, że NORMALNIE do pracy i z powrotem dojadę ?!
 • Gratulacje dla mądrych głów Elbląga!!!! No bo przecież przemyśleć całą sytuacje, tak aby dwa mosty były równocześnie w remoncie jest zbyt trudne. Zwłaszcza jak planowaniem takich inwestycji zajmują się cioły które stanowiska mają po znajomości a nie z dobrego wykształcenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Ręceopadają!(2015-07-30)
 • Jeszcze lepiej! Ciężarówki pow. 15 t na Nowodworską i dalej na 7-kę. "Mądre" głowy znów się chcą popisać specjalnością od bałaganu i chaosu. Przecież ta tymczasowa przeprawa przez torowisko odbywać się będzie po drodze ułożonej na ziemi, a nie na słupach, które mogą nie wytrzymać ciężaru. Oj te głowy i główki. Koniec świata mości panowie !.
 • Prezydent żyje w jakichś oparach absurdu mówiąc, że remonty zaplanowano w różnym czasie, by utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  marjan(2015-07-30)
 • czy mnie sie zdaje czy ten moscik byl niedawno zbudowany bodaj 5 lat temu i juz remont no no no a ten wiadukt na Malbork budowany lata 90 ubiegłego wieku i dalej sprawny czyli fajans odwalili a teraz głupa pala ten na Nowdworskiej tez odwalili fuche ze az zal dylatacje podskakuja az milo i to jest remont toz moja córeczka lepiej by to zbudoała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  thuskpluskaszambie(2015-07-30)
 • nie można było tego zrobić jednocześnie z mostem który niedawno został przekazany do eksploatacji?
 • kto odpowiada za to że w miare nowy most tak szybko wymaga remontu ?
 • Wymaga, alu utopienia pieniędzy publicznych, które przy okazji zasilą kieszenie najmniej zainteresowanych. .. .. organizatorów przetargów i całej reszty. ..
 • trzeba było robić oba mosty w jednym czasie tłoku !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  tygodniak(2015-07-31)
 • cyrk i tyle!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyrkownia(2015-07-31)
Reklama