UWAGA!

Most na Modrzewinie do remontu

 
Elbląg, Most na Modrzewinie do remontu
fot. Michał Skroboszewski

W wyniku pożaru została uszkodzona konstrukcja mostu nad rzeką Babicą na elbląskiej Modrzewinie. Obiekt wymaga remontu. Takie są wyniki ekspertyzy wykonanej przez miasto.

Nawet kilkaset tysięcy złotych ma kosztować naprawa mostu nad rzeką Babicą wzdłuż alei Jana Pawła II w Elblągu. Konstrukcja wymaga remontu po pożarze, do którego doszło we wrześniu 2013 roku.
       - Na trasie do Elbląskiego Parku Technologicznego ktoś rozpalił ognisko pod mostem. Jak się później okazało, pożar spowodował nadwyrężenie jego konstrukcji, a przez to zmniejszenie nośności. Należy przywrócić ten most do pierwotnego stanu, żeby mogły tamtędy przejeżdżać samochody o odpowiednim tonażu - mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - Most jest cały czas użytkowany. Jeśli nie przeprowadzimy remontu, będziemy musieli wprowadzić tam ograniczenie tonażu - takie są zalecenia wynikające z ekspertyzy. Póki co nie ma tam dużego ruchu, ponieważ dzielnica przemysłowa nie jest jeszcze w pełni zagospodarowana, ale ze względu na planowane w przyszłości inwestycje most wymaga remontu.
       Most nad Babicą na Modrzewinę powstał 7 lat temu. W wyniku pożaru zniszczona została instalacja elektryczna i elewacja filarów. Dodatkowa ekspertyza wskazała, że uszkodzeniu uległa też konstrukcja mostu. Wkrótce ma powstać dokumentacja techniczna remontu. Most ma być naprawiony ze środków własnych miasta jeszcze w tym roku.
      
Paula Radzikowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama