UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most nadal czeka na remont

 
Elbląg, Na czas remontu ruch na moście Unii Europejskiej będzie odbywał sie wahadłowo
Na czas remontu ruch na moście Unii Europejskiej będzie odbywał sie wahadłowo (fot. arch. AD)

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na wykonanie remontu mostu Unii Europejskiej. Poprzedni nie został rozstrzygnięty, ponieważ oferty firm budowlanych były za drogie. Czy uda się tym razem, okaże się za dwa tygodnie. Czas ucieka, a termin zakończenia prac wyznaczono na 25 listopada.

Remont ma polegać m.in. na całkowitej wymianie dylatacji (specjalnych szczelin, chroniących przed powstawaniem pęknięć w konstrukcji mostu) wraz z naprawą nawierzchni w miejscu wymiany, remoncie przyczółków, oczyszczeniu stalowej konstrukcji nośnej. Planowano go już w roku 2014 i rozpisano przetarg, który jednak nie wyłonił wykonawcy.
       Miasto postanowiło więc rozdzielić zadania: wykonanie dokumentacji i wykonawstwo. - Dokumentacja już jest, bo Zarząd Dróg pominął procedurę przetargową i wyłonił jej wykonawcę w drodze ogłoszenia poniżej 30 tys. euro - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Wykonawca inwestycji nadal nie został wyłoniony.
       Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg, bo poprzedni nie został rozstrzygnięty. Złożono dwie oferty, ale obie za drogie. Teraz chętni mają czas do 29 czerwca. Termin zakończenia prac już przesunięto z 15 na 25 listopada.
       W trakcie remontu nie przewiduje się całkowitego zamknięcia mostu dla samochodów. Ruch będzie odbywał się wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Most może być jednak zamknięty, jeśli podczas remontu okaże się, że konstrukcja będzie zagrażać bezpieczeństwu kierowców.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama