UWAGA!

Mural już cieszy oczy

 
Elbląg, Mural już cieszy oczy
(fot. Michał Skroboszewski)

Uczniowie ukończyli malowanie niepodległościowego muralu przy ul. Grochowskiej. - To mój pierwszy mural. Myślałam, że projekt będzie trudno przełożyć na ścianę, ale wyszło bardzo dobrze. Przynajmniej ja jestem zadowolona – mówi Ola Sowińska, twórczyni projektu. Zobacz więcej zdjęć

Najpierw był konkurs „Herosi niepodległej” na mural o tematyce mającej uświetnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najlepszy projekt przedstawiła Ola Sowińska, uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       - To jest mój pierwszy mural. Myślałam, że projekt będzie trudno przełożyć na ścianę. Moim zdaniem wyszło bardzo dobrze, przynajmniej ja jestem zadowolona – mówiła Ola Sowińska, zwyciężczyni konkursu.
       - Obydwie zrobiłyśmy, to czego oczekiwałyśmy. Nasze projekty udało się przełożyć prawie jeden do jednego – dodała Wiktoria Łopatto, współautorka muralu.
       Na murze przy ul. Grochowskiej możemy zobaczyć biało-czerwone bociany, dziewczynkę podlewająca maki, chłopca puszczającego papierowe biało-czerwone samoloty. - Często zatrzymywali się przy nas ludzie, pytając, co tu powstaje i chwalili naszą inicjatywę – Ola Sowińska dzieliła się wrażeniami. - Wszystko poszło gładko, też dzięki pomocy naszego nauczyciela .

  Elbląg, Mural już cieszy oczy
(fot. Michał Skroboszewski)


       Mural powstał jako jeden z elementów projektu III Liceum Ogólnokształcącego „Młodzież wierna tradycjom niepodległej”. - Projekt zaczął się od konferencji dla elbląskich szkół. Oprócz tego odbył się konkurs plastyczny, było czytanie pamiętników generała Józefa Hallera. Mural to tylko jeden z wielu elementów projektu – wyjaśnia Beata Orzech, dyrektor III LO.
       W ramach projektu odbędzie się jeszcze konkurs piosenki niepodległościowej, wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości. Osoby zaangażowane w projekt i laureaci konkursu pojadą też na wycieczkę śladami generała Józefa Hallera.
       Mural przy ul. Grochowskiej wcale nie musi być ostatnim słowem utalentowanych uczennic gronowskiego Plastyka. - Jeżeli tylko będzie jakiś konkurs, będzie taka okazja, to na pewno z chęcią weźmiemy udział. To jest fajne doświadczenie i możliwość nauczenia się malowania nie tylko na kartce, ale też poznania innych technik tworzenia – mówiła Ola Sowińska.
      


       Patronem medialnym projektu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama