UWAGA!

Mural, który można wydrukować

 Piotr Kaczyński, menadżer AR Contact i efekt, który powstaje z innowacyjnego procesu wymyślonego przez DPS Druk
Piotr Kaczyński, menadżer AR Contact i efekt, który powstaje z innowacyjnego procesu wymyślonego przez DPS Druk (fot. Michał Skroboszewski)

 Na największe targi reklamy wizualnej w Europie pojechali po raz pierwszy i od razu wrócili z nagrodą. Jury doceniło ich za nowatorskie podejście do sposobu aplikacji grafiki. Drukarnia DPS Druk, która jest częścią elbląskiej Agencji Reklamowej Contact, otrzymała srebrny medal za innowację na targach Rema Days.

- Nie liczyliśmy na tę nagrodę, bo po raz pierwszy wystawiliśmy się na tych targach. Poza tym byliśmy jedyną firmą z Elbląga, od razu dostaliśmy medal, więc to było dla nas spore zaskoczenie, pozytywne oczywiście – mówi Piotr Kaczyński, menadżer AR Contact. - Ta nagroda jest bardzo prestiżowa, przyznaje ją jury, które składa się z fachowców. Najpierw trzeba było wysłać zgłoszenie, w naszym przypadku to było około 50 stron A4 z opisem tej technologii. Później jury pojawiło się na targach, obejrzało to, o czym pisaliśmy, a następnie  odbyły się narady, które są tajne.
       Konkurencja była spora, bo do podwarszawskiego Nadarzyna przyjechało ok. 700 wystawców z branży reklamowej. Oceniający docenili elbląską firmę i przyznali jej srebrny medal – Prize for Innovations. Za co konkretnie? Elblążanie wykorzystali w pełni ekologiczną folię marki 3M (nota bene giganta w świecie produkcji m.in. tworzyw sztucznych czy materiałów ściernych), dodali do tego najnowocześniejszą technologię druku, czyli HP latex i zaaplikowali to na ścianę z tynkiem strukturalnym. Warto również dodać, że DPS Druk korzysta z produktów 3M, a także Hewlett Packard.
       - Dzięki temu powstaje efekt murala. To może być dowolna grafika, stworzona przez artystę i zeskanowana, może być to wektor albo bit mapa – wyjaśnia Piotr Kaczyński. - Właśnie za cały ten proces, czyli wydruk HP latex na folii 3M 480, która nie zawiera PVC i ftalanów oraz jej aplikację na ścianę ze strukturą, otrzymaliśmy tę nagrodę.

  Targi Rema Days odbyły się w połowie lutego
Targi Rema Days odbyły się w połowie lutego (fot. Michał Skroboszewski)

 Z powodzeniem można jej używać na wszelkiego rodzaju materiałach, z których zbudowane są ściany zewnętrzne, czyli np. na betonie albo na cegle. Istotne jest również to, że taką folię można bardzo łatwo usunąć, wystarczy ją podgrzać. To sprawia, że tego typu technologia może być stosowana na budynkach zabytkowych.
       - Podczas targów musieliśmy odrywać tę folię, bo nikt nam nie wierzył – dodaje z uśmiechem menadżer AR Contact.
       Jak mówi Piotr Kaczyński nagroda przełożyła się na zainteresowanie działalnością firmy.
       - Przez cały tydzień odpowiadaliśmy na maile i telefony, sporo informacji pojawiło się w prasie. Nawet najwięksi fachowcy w branży byli zaskoczeni i zdziwieni tą technologią – opowiada. - Postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoko, więc już teraz myślimy o tym, co pokażemy za rok.
       Mimo dużego sukcesu branżowego AR Contact nie planuje przenosin z Elbląga. Jak mówi jej menadżer to właśnie tutaj jest miejsce firmy.


      
---------Materiał PR----------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie