UWAGA!

Murale na nowym wiadukcie?

 
Elbląg, Murale na nowym wiadukcie?
(fot. Anna Dembińska)

Na wybranych betonowych elementach nowego wiaduktu na Zatorze mają pojawić się... murale. Czyżby to był sposób miejskich urzędników na przykrycie estetycznych niedociągnięć, o których pisaliśmy kilka tygodni temu?

Kilka tygodni temu Włodek Gęsicki w swoim felietonie poruszył sprawę estetyki wykonania wiaduktu na Zatorze. Mailowo dopytaliśmy biuro prasowe Urzędu Miejskiego, co samorząd zamierza zrobić z widocznym na naszych zdjęciach niedociągnięciami. Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź:
       - W odpowiedzi na zapytanie dotyczące wykonania wiaduktu drogowego w nasypie nad łącznicą - drogą dojazdową do terenu dworca i pętli autobusowej (nie jest to wiadukt nad linią kolejową) informujemy, że dokumentacja projektowa przewiduje zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych elementów konstrukcyjnych poprzez nałożenie specjalnych  powłok. W ramach takiego zabezpieczenia wykonana została hydrofobizacja powierzchni betonu, po uprzednim jej oczyszczeniu za pomocą piaskowania. Tak zabezpieczona konstrukcja spełnia wszelkie wymagania odnośnie trwałości. Dokumentacja projektowa nie przewiduje odrębnego malowania powierzchni betonowych. Jednocześnie informujemy, że na bieżąco w trakcie okresu gwarancyjnego (8 lat) prowadzona będzie m.in. kontrola stanu zabezpieczenia i trwałości powierzchni elementów betonowych – napisał do nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Na razie więc estetyczne niedociągnięcia nie znikną, ale urzędnicy rozważają, by na wybranych betonowych elementach wiaduktu pojawiły się... murale. - Ich wykonanie wiąże się z przeprowadzeniem stosownego konkursu dotyczącego formy i tematyki murali. W związku z powyższym ewentualne prace wykończeniowe będą jednocześnie przygotowaniem powierzchni pod wykonanie murali – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Kiedy taki konkurs miałby być ogłoszony? Tego na razie ratusz nie zdradza. Za to my jeszcze raz pokazujemy na zdjęciach estetykę wykonania części wiaduktu.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdjęcia nie oddają tego jak paskudnie wygląda wykończenie tego tunelu. Fuszerka estetyczna na całego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  23
  znaffca(2018-12-10)
 • Jestem za, ale kiedy mur na ul. Żeromskiego doczeka się muralu? Miejsce bardzo uczęszczane a paskudnie wygląda ten stary ceglany mur.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  17
  muralisto(2018-12-10)
 • MURALE (i logosy) - Sztuka z du*y robiona na czyjejś własności przez nudzących się artystów. jasne zachęcajcie dalej.
 • Niech miasto kupi farbę i weźmie miejscowych artystów którzy za darmo zrobią legalnie co trzeba a nie jakiś artysta od szablonu za kupę pieniędzy.
 • Aj aj rozbierzcie ten wiadukt, bo elblążanom on się nie podoba. Oni są wybitnymi estetami dbającymi o przyjazne miasto. Do diaska przestańcie tej pisaniny o wiadukcie, o tych na siłę zgłaszanych uwagach o pseudo niedoróbkach. Zobaczymy jak bedziecie reagować jak jakiś baran zabrudzi mury bazgrołami, nazywając je sztuką. Lepiej weźcie się spece od piękna za tych co zaśmiecają miasto, rzucają pety gdzie popadnie, albo dewastują tereny miejskie czy też parkują bezmyślnie swoje limuzyny. Dajcie spokój z tym wiaduktem, bo nie ma o co kruszyć kopii. Czas myśleć normalnie.
 • A propo wiaduktu i zatorza... artykuł: www.portel.pl Dzisiaj przejeżdżałem i nie widać żadnych prac? Przecież jest już 10.12, to kiedy wykonawca chce przygotować te fundamenty?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  mimkaczpocałości(2018-12-10)
 • Nie przejmuj się, jesteś jednym z wielu elblążan, dla których estetyka w życiu codziennym nie ma znaczenia. Tego się już nawet nie leczy, część zabużańskich potomków po prostu tak ma.
 • W Gdańsku co krok są murale i to takie że aż zatrzymują pieszych by podziwiali.a w Elblągu tandeta przykład nad jądrem.
 • Mars007 ja chciałem zapytać dlaczego nie było artykułu o kolizji drogowej z udziałem policji, karetki i strazy w Wysokiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Mars007(2018-12-10)
 • Może radny Opaczewski wraz z posłem Wilkiem pomaluja wiadukt pedzelkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  7
  Malarz_z_pisu(2018-12-10)
 • murale z twarzami Wróblewskiego i Nowaka proponuję, na dole szyja, potem lecimy do góry tak aby ich oczy patrzyły na wszystkich z góry, potem czoła i czupryny aż do końca po drugiej stronie tunelu, jeden niech się zaczyna po jednej stronie a drugi po drugiej stronie, jakby proporcje były nie takie to proponuję wydłużyć im szyje i czoła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  10
  muralista amator(2018-12-10)
 • oczy można zrobić tak, żeby tam były lampy, żeby nimi tzn tymi oczami oświetlali tunel,
Reklama