UWAGA!

Muszla do remontu

 Elbląg, Zabytkowa muszla w Bażantarni zostanie wyremontowana
Zabytkowa muszla w Bażantarni zostanie wyremontowana

Pod koniec kwietnia ma ruszyć remont muszli koncertowej w Bażantarni.

Pomysłodawcą przeprowadzenia remontu jest... szef elbląskiej "S" Mirosław Kozłowski, który w Bażantarni organizuje doroczne festyny Związku. A remontować jest co - naprawy domaga się wszystko: od drewnianego sklepienia, przez ściany aż po podłogę. Muszlę "zdobią" także graffiti.
     Dotąd jednak władze miasta, właściciel obiektu, na remont nie znalazły pieniędzy. Teraz jest na to szansa. Wykonawcą remontu ma być firma budowlana Ryszarda Mytycha, Nadleśnictwo Elbląg nieodpłatnie przekaże drewno, Elbląskie Zakłady Energetyczne zadeklarowały, że na stałe podłączą muszlę do sieci energetycznej. Jak mówi rzecznik prezydenta Elbląga, Artur Zieliński, Urząd Miejski wyłoży pozostałe potrzebne na remont środki środki.
     Prace mają się zakończyć w czerwcu.
     - Liczę, że osoby odpowiedzialne za organizację imprez kulturalnych w Elblągu pomyślą nad tym, żeby - jak dawniej - w muszli słychać było muzykę i występy - mówi Mirosław Kozłowski.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • solidarność solidarność co z was zostało
 • Marzy mi się jakiś ogólnopolski festiwal, ale to są tylko marzenia.
 • Panie Mirosławie. Pana inicjatywa jest cenna bo uchroni muszlę przed zawaleniem. O tym czy będa tam imprezy, czy ludzie będą na te imprezy chodzić i czy mają do tego głowę nie zależy od odnowienia samej sceny. Poza tym kto będzie zajmował sie organizacja tych i innych imprez otwartych jezeli trzeba je finansować ze srodków miejskich. Kilkakrotnie proponowałem by z ramienia instytucjiii miejskich ktoś realizował taką działalnmość. W innych miastach należy to do MOSiR-ów, czyli ośrodków sportu i właśnie rekreacji. Myślę że elbląski MOSIR powinien spełniać takie funkcje i tym samym być gospodarzem muszli. (Dlaczego targowiska). Tym bardziej że propolcjonalnie wpływy z targowiska możnaby przeznaczyc na koncerty w Bazantarni. Poza Pana inicjatywą potrzebne jest jeszcze parę rozwiązań systemowych, a że te niekiedy burzą utrwalony porządek to bedzie z tym trudniej niż z odbudową muszli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darek Bocian(2002-03-22)
 • Jest to wspaniale miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy. Ciesze sie ze ktos w koncu zadba o to miejsce. Dziekuje panie Mirku !
 • ... i znowu Mirosław Kozłowski. Aż się narzuca pytanie za co bierze pieniądze prezydent Słonina, urzędnicy Wydziału Promocji Miasta (innych wydziałów też)? Kozłowski na prezydenta !!!
 • Pomysł świetny. Jedna uwaga : Niech remontujący zwrócą uwagę na jedną cechę tej historycznej muszli; jej akustykę. Zepsuć jest to bardzo łatwo. Pan Bocian będzie wiedział o co chodzi.
 • Sprawa remontu muszli koncertowej w Bażantarni ma już swoją historię. Pierwsze starania o renowację podjęło Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, jednak wówczas nie znalazły się na to środki. W 1998 roku ETK organizowało tam koncerty! Stan techniczny muszli nie pozwolił na dalszą działalność kultutalną w tym miejscu.
 • Miasto pięknieje...Czyżby z myślą o Niemcach, którzy chcą wrócić na swoje włości....._
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin(2002-03-27)
 • A u mnie w maglu mówili, że to Chińczycy mają przejąć albo Ruskie bo to oni wyzwolili tę muszlę. Uffffff, paranoja jest goła.
Reklama