UWAGA!

Muzealne Spotkania z Fotografią

 Elbląg, Muzealne Spotkania z Fotografią
fot. nadesłane

Muzealne Spotkania z Fotografią są międzynarodowym konkursem fotograficznym organizowanym od wielu lat mającym na celu oswojenie zarówno z muzeami, jak i fotografią. Tematem konkursu są szeroko pojęte odwiedziny w muzeum. Na zdjęciach mogą znaleźć się zarówno pojedyncze eksponaty, fragmenty wystaw, aranżacji wnętrz w muzeach na wolnym powietrzu jak i same budynki muzeów, czy sceny z lekcji muzealnych.

Konkurs (regulamin pod adresem http://www.pser.px.pl) adresowany jest do młodzieży poniżej 20 roku życia, my jednak mamy coś dla osób w każdym wieku.
      
       Polecamy odwiedzić z aparatem następujące wydarzenia:
       12-13 maja – Międzynarodowy Festiwal "Wikingowie z Truso w Elblągu". Organizowany od kilku lat przez Grupę Truso festiwal jest jedną wielką lekcją żywej historii przybliżającą czasy istnienia osady Truso, która istniała w okolicy dzisiejszego Janowa Pomorskiego w IX-XI wieku.
       Lokalizacja: Wyspa spichrzów, Elbląg. Wstęp wolny.
      
       19 maja – Noc Muzeów. Od lat organizowane nocne zwiedzanie muzeum jest atrakcją nie tylko ze względu na nietypową porę. Na ten czas muzealnicy przygotowują także niespodzianki, których próżno szukać w muzeum w dzień powszedni.
       Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.
      
       25 maja – Bałtycki Festiwal Nauki – pod hasłem „Jak atrakcyjnie uczyć historii?” – pokazy zajęć muzealnych z wykorzystaniem Skrzyń pełnych tajemnic, Historii w kuchni, Okruchów czasów wojny – promowanie pokazów i aktywnego uczestnictwa w zajęciach przybliżających przeszłość, nawiązanie do współczesności poprzez technologie fotografii cyfrowej i multimediów do tworzenia blogów, fotologów i vlogów upowszechniających historię.
       Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu . Wstęp wolny (dla grup zorganizowanych) 9 -15. Dodatkowych informacji udziela Tomasz Gliniecki (t.gliniecki@muzeum.elblag.pl)
      
       26 maja – Muzealny Spacer Fotograficzny w ramach Elbląskich Spacerów Fotograficznych. W planie plenery fotograficzne z wykorzystaniem ekspozycji muzealnych, strojów z epoki, kopii zabytków, z uczestnictwem grupy rekonstruktorów z Elbląskiego Forum Odtwórców Historycznych.
       Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu . Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres a.grzelak@muzeum.elblag.pl
      
       Zdjęcia w formie i formacie zgodnym z regulaminem, wykonane podczas tych wydarzeń, a także indywidualnych wizyt w muzeum można składać do 3 czerwca w Muzeum Archeologiczno -Historycznym w Dziale Edukacji i Promocji.
      
       Najlepsze z prac zostaną pokazane na wystawie, a dodatkowo zdjęcia fotografów kwalifikujących się wiekowo zostaną wysłane na konkurs koszaliński.
       Na wszelkie pytania związane z konkursem odpowiada Anna Grzelak (a.grzelak@muzeum.elblag.pl)
       Serdecznie zapraszamy do fotografowania!
      
       Do udziału w Muzealnych Spotkaniach z Fotografią zapraszają: Muzeum Archeologiczno Historyczne w Elblągu i Elbląskie Spacery Fotograficzne.
      
Muzeum Archeologiczno - Historyczne

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama