UWAGA!

Muzeum też czuje wirtualne klimaty

 
Elbląg, Dzięki tej aplikacji przeniesiemy się w czasie
Dzięki tej aplikacji przeniesiemy się w czasie (fot. nadesłana)

Pod Bramą Targową przejeżdża tramwaj, obok torowiska zaparkował Komnick, a to dopiero początek. Twórcy aplikacji, która przenosi nas na elbląską starówkę lat 30. XX wieku, korzystają z archiwalnych materiałów zgromadzonych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. To pomoże im oddać praktycznie każdy, najmniejszy szczegół dawnego Elbinga.

O pierwszych efektach pracy pochodzącego z Elbląga teamu theConstuct informowaliśmy w listopadzie. Od tamtego czasu nieprzerwanie trwają prace, których celem jest jak najwierniejsze odzwierciedlenie elbląskiego Starego Miasta. Dzięki theMuseum, w niespotykany jak do tej pory sposób - bo w wirtualnej rzeczywistości - zobaczyć będzie można przedwojenną starówkę. - Do tej pory możliwe było to dzięki ilustracjom zamieszczonym w Internecie, a także na zdjęciach należących do zbiorów elbląskiego muzeum - zauważa Piotr Juchnowicz, jeden z twórców aplikacji. - Właśnie elbląskie Muzeum Archeologiczno - Historyczne odegra olbrzymią rolę w pracach nad oprogramowaniem.
       - Od samego początku inicjatywa przeniesienia elbląskich ulic do rozszerzonej rzeczywistości wydała nam się bardzo interesująca - zapewnia dr Maria Kasprzycka, dyrektor MAH. - Po dokładnym zapoznaniu się założeniami i pomysłami autorów, postanowiliśmy mocno zaangażować się w prace nad projektem. Dołożymy wszelkich starań aby jak najbardziej ułatwić prace nad oddaniem elbląskiej starówki w jak najbardziej wiarygodny sposób. Drzwi naszego muzeum dla autorów są zawsze otwarte - dodaje.
       Twórcy aplikacji uzyskali dostęp do licznych archiwalnych materiałów, które pozwolą oddać praktycznie każdy, najmniejszy szczegół elbląskiego Starego Miasta.
       - Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy. Cieszy nas również fakt, że takie instytucje jak elbląskie muzeum zainteresowały się naszym projektem i chcą w nim aktywnie uczestniczyć - mówi Piotr Juchnowicz. - Umożliwi nam to opracowanie aplikacji, z której końcowy użytkownik będzie zadowolony.
       Z programistami i grafikami współpracuje także Elbląskim Park Technologiczny, w którym narodził się pomysł aplikacji theMuseum. Trzeba dodać - darmowej aplikacji. Do tego specjalne okulary i ... robimy skok w czasie.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama