UWAGA!

Muzycy zyskają więcej miejsca

 Elbląg, Remont w internacie przy ul. Czerniakowskiej ma potrwać do sierpnia
Remont w internacie przy ul. Czerniakowskiej ma potrwać do sierpnia (fot. Anna Dembińska)

Przy ul. Czerniakowskiej trwa modernizacja budynku internatu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Prace mają zakończyć się w sierpniu, więc uczniowie będą mogli powrócić do obiektu już w nowym roku szkolnym.

Termomodernizacja i nadbudowa internatu ZPSM w Elblągu to jedna z inwestycji, prowadzonych w prawie 200 budynkach szkolnictwa artystycznego w całym kraju przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sumie na ten cel zostanie przeznaczonych 501 mln złotych, z czego 409 pochodzi z funduszy unijnych, a reszta z budżetu państwa.

Elbląski projekt modernizacji internatu ZPSM opiewa na kwotę 1,5 mln złotych. Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku i mają się zakończyć w sierpniu. Obejmują m.in. termomodernizację budynku oraz poniesienie ostatniej kondygnacji o ok. 1,5 m.

- Ponadto wykonane zostaną prace wewnątrz budynku, których realizacja jest niezbędna ze względów estetycznych, funkcjonalnych lub przyczyniających się do zwiększenia trwałości realizowanych robót oraz wprowadzające rozwiązania zapewniające możliwość spełnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej. Planowana jest także instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku – informuje Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Całość prac – bez fotowoltaiki - została wyceniona na 1,5 mln złotych.

  Elbląg, Muzycy zyskają więcej miejsca
(fot. Anna Dembińska)

Po modernizacji w internacie ma być 30 miejsc noclegowych, w pokojach 1 i 2-osobowych. To o 10 więcej niż przed inwestycją.

- Na czas remontu internat jest wyłączony z użytkowania. Dla uczniów przygotowano wariant zastępczy, który w związku z nauczaniem zdalnym funkcjonował incydentalnie – dodaje Andrzej Korpacki. - Inwestycja przyniesie realne oszczędności w eksploatacji budynku oraz radykalnie podniesie standard i warunki bytowe wychowanków oraz pracowników internatu.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama