UWAGA!

Myślał, że nic go już nie zaskoczy...

Elbląg, Asp. sztab. Andrzej Adamowski
Asp. sztab. Andrzej Adamowski (fot. KMP Elbląg)

Do dzielnicowego ludzie zgłaszają się z różnymi problemami. Poważnym, ale i błahymi. Okazuje się, że przyczyną konfliktu małżeńskiego może być…wybór kanału w TV. – Ludzie traktują dzielnicowego, jak pomoc do wszystkiego – mówi asp. sztab. Andrzej Adamowski.

Pracę w Policji rozpoczął od grupy specjalnej. Gdy została rozwiązana trafił na dzielnicę. Sześć lat temu.
       - Rejon, w którym pracuję należy do ciężkich – przyznaje asp. sztab. Andrzej Adamowski. – Jednym z problemów jest alkoholizm. Często zdarzają się nieporozumienia rodzinne, zaniedbanie dzieci. Ludzie traktują dzielnicowego jak deskę ratunku w każdej sytuacji - kontynuuje. - Przychodzą z problemami poważnymi, ale i błahymi. Okazuje się, że przyczyną konfliktu małżeńskiego może być…wybór kanału w TV. Kłótnia o pilota telewizyjnego sprowadziła strony do dzielnicowego.
       Andrzej Adamowski przyznaje, że myślał, że nic go już nie zaskoczy, a jednak…
       - Mocno w pamięci zapadła mi wizyta w jednym z mieszkań – opowiada. – Na krześle w pokoju siedziała kobieta w okularach. Gdy się jej przyjrzałem, okazało się, że na twarzy ma ślady pobicia. Sprawcą był jej konkubent. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do więzienia.
       Dzielnicowy przyznaje, że ofiary przemocy chcą pomocy, ale często są niezdecydowane. Najpierw godzą się na wszczęcie postępowania, później próbują się wycofać. Często ze strachu. Jednak asp. sztab. Adamowski widzi pozytywne efekty swojej pracy.
       - Podeszła kiedyś do mnie kobieta, która dziękowała za to, że zmieniła swoje życie – mówi policjant. – Wcześniej mąż się nad nią znęcał. Poprosiłem wówczas, by napisała na kartce dużymi literami „Jestem kobietą. Kocham życie”. Zaczęła się zastanawiać nad swoim życiem. Odeszła od męża, kwitnie, spotyka się ze znajomymi, prowadzi spokojne życie. Takie finały spraw zawsze cieszą.
       Asp. sztab Andrzej Adamowski twierdzi, że lubi swoją pracę: - Gdyby było inaczej nie wykonywałby jej.
       W wolnych chwilach chodzi z kolegami na siłownię. Jeździ też na rowerze.
       - To amatorska jazda rowerem górskim, ale biorę udział w zawodach – dodaje. – To po to, by odreagować.
       W domu o pracy nie rozmawia. Woli czas poświęcić żonie i 8-letniemu synowi, który też chce zostać policjantem.
      
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski, rewir I, rejon III: Batorego, Brzeska, Działdowska, Helska, Krakusa, Księdza Klimuszki, Lubraniecka, Obrońców Pokoju (bez nr 13, 15, 16), Okrzei, Poprzeczna, Portowa, Płocka, Robotnicza (od 167 nieparz. i od 198 parz.), Rypińska
       Nr SMS-owy: 01
      
       24 maja (poniedziałek) rusza plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA01. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć tu, będą też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama