[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Myślisz o karierze sportowej swojego dziecka?

Elbląg, Tor Floysvik z Norwegii i para EKT Jantar Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński
Tor Floysvik z Norwegii i para EKT Jantar Katarzyna Czyżyk i Mateusz Papużyński (fot. nadesłane)

Elbląski Klub Tańca „Jantar" - najstarsza i największa szkoła tańca w naszym mieście, która trenuje czołówkę tancerzy w kraju - ogłasza nabór do sekcji towarzyskiego tańca sportowego. Oferta skierowana jest do dzieci, które chcą wyczynowo trenować taniec.

EKT „Jantar" przez 20 lat istnienia objął swoją działalnością ponad 12 tysięcy elblążan, zarówno młodszych, jak i starszych. To spod skrzydeł tego klubu wyszli tancerze, którzy dziś otwierają swoje szkoły tańca.
       - Początek drogi do tanecznego sukcesu to oczywiście kurs tańca towarzyskiego - mówi Antoni Czyżyk, trener elbląskich tancerzy. - Ale chcemy też stworzyć grupę dla osób, które chcą związać się z tańcem sportowo, wyczynowo, wytrenować pary, które pójdą w ślad na przykład za Bartkiem Szkutnikiem i Alicją Minkiewicz.
       Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie. Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują.
       - Dzieci i młodzież, które trenują taniec osiągają też bardzo dobre wyniki w nauce, lepiej znoszą stres - dodaje Antoni Czyżyk. - Moi podopieczni z sukcesami kończą szkoły średnie i rozpoczynają studia na najlepszych uczelniach w kraju.
       Trener wspomina pary tańczące w stylu standardowym, m.in.: Wojtka Borkowskiego i Izabelę Krzekotowską, czołową młodzieżową parę w kraju w latach 1993-1995, Pawła Tomalczyka i Katarzynę Tomalczyk, mistrzów i wicemistrzów Polski dorosłych par amatorskich (1999-2000), czy Kamila Lubereckiego i Dorotę Pawluć, wicemistrzów krajów w kategorii młodzież (rok 2000). Podkreśla też, że EKT „Jantar" reprezentowali wielokrotni mistrzowie Polski Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, a Wiktor obecnie tańczy w parach zawodowych.
       - Wciąż trenujemy czołówkę tancerzy w kraju - dodaje. - Jako rodzic tańczących dzieci wiem, że to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, choć przede wszystkim ciężka praca, ale dzięki niej, mogę być dumny z ich osiągnięć.
       Taniec jest dyscypliną sportową, wskazaną w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 2 września 2009 r. i jako „sport taneczny" ubiega się o włączenie do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Istotnym krokiem na tej drodze jest udział International Dance Sport Federation, która zajmuje się organizacją rywalizacji sportowej na poziomie międzynarodowym, w Word Games.
       World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL). World Games mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu olimpiady.
       - Taniec towarzyski nie jest dyscypliną olimpijską, ale jest coraz bardziej popularny i zalicza się do tych najtrudniejszych - mówi Antoni Czyżyk. - Jak większość dyscyplin posiada też ścisłe zasady, bo niezaprzeczalnie jest to forma aktywności fizyczno - umysłowej, która może być również podejmowana w celu rywalizacji - zawodów, pokazów, czy konkursów. Poza tym w żadnej innej dyscyplinie nie można wyglądać tak pięknie, jak w rywalizacji tanecznej.
       Elbląski Klub Tańca „Jantar" w poniedziałek, 15 marca o godz. 17 rozpoczyna nabór do sekcji towarzyskiego tańca sportowego. Zapraszane są dzieci od siódmego do dwunastego roku życia wraz z rodzicami.
       - Na systematycznych zajęciach będziemy dążyć do tego, aby tańczyć jak pary taneczne, które swoje umiejętności prezentują na turniejach tańca - zapowiada Antoni Czyżyk. - Bo taniec może być nie tylko krótkim kursem nauki podstawowych kroków, ale także możliwością rozpoczęcia kariery. Dzieci trenowane będą przez najlepszych członków mistrzowskiego zespołu, Formacji LOTOS-Jantar.
       Jak podkreśla trener, taniec to nie tylko sposób na rozrywkę, miłe spędzenie czasu, ale sposób na życie, a taniec towarzyski wpływa wspaniale na kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Instruktorzy zauważają także, że pasja tańca w rodzinie integruje ją - wspólne wyjazdy na turnieje krajowe i zagraniczne oraz kibicowanie wzmacnia więzi.
       - Na turnieje przychodzą rodzice i rodzeństwo, można powiedzieć, że taniec pomaga wychować dziecko, wspiera i pomaga obserwować jego rozwój – mówi Marek Kucharczyk, instruktor i były członek formacji. - Taniec jest też sposobem na piękną, harmonijną sylwetkę bez wad postawy, wspiera wytrzymałość fizyczną i psychiczną oraz wzmacnia osobowość. Bez wątpienia możemy tu także mówić o edukacji muzycznej i estetycznej oraz nauce zasad savoir-vivre'u.
       Udział w turniejach w Polsce i poza jej granicami, w obozach szkoleniowych, pokazach tanecznych, ale przede wszystkim nauka pod okiem najlepszych szkoleniowców i utytułowanych specjalistów oraz indywidualne konsultacje z najlepszymi trenerami świata to korzyści, jakie zapowiadają dla uczestników sekcji towarzyskiego tańca sportowego trener i instruktorzy EKT „Jantar".
      
       Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dużej sali kinowej CSE Światowid (Pl. K. Jagiellończyka 1), w poniedziałek 15 marca o godz. 17. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 55 611-20-50.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pieknie, dance mission odwołane!!! to miasto juz całkiem zeszło na dno. taka impreza i zero reakcji ze strony ludzi, wolicie chodzic do tych wiejskich klubów w naszej miescinie niz na takie wydarzenie. gdzie ci maruderzy ze nic w elblagu sie nie dzieje, nie ma imprez i co kupiliscie bilety? dno
 • Szanowny Pan Dyrektor Światowidu nie warto wymieniać go z nazwiska w sposób żenujący traktuje tancerzy. .. Nic więc dziwnego że większoćś z nich rezygnuje. .. Pani KASIEŃKO nazwisko nie zawsze pomoże i z grzeczności radzę liczyć na siebie a nie na tatusia a pan ze zdjęcia pan P. kompromitacja
 • tance to nie sport
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-02-23)
 • Obecnie sport to ukryty doping, kombinacja, kombinacja i jeszcze raz kombinacja. Dawne (normalne) zasady sportu już się nie liczą, liczą się tylko pieniądze. Taniec to nie sport (mimo że męczący i wymagający sprawności fizycznej) Nie można piękna tańca łączyć z pełnym pychy i kłamstwa sportem. Mam nadzieję że jedyny prawdziwy sportowy taniec to jazda figurowa na lodzie, i tak już pozostanie (bo to ma w sobie dużo więcej sportu od "tańca sportowego") Taniec sportowy jest śmieszny i sztuczny. Ale jeśli ktoś lubi. .. o gustach się nie dyskutuje. To moje własne zdanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tańcz na balu(2010-02-23)
Reklama