UWAGA!

Teraz ja - Na 503 zalecany zdrowy rozsądek

 
Elbląg, Na 503 zalecany zdrowy rozsądek

Ostrożność na przebudowywanej drodze „503” jest zalecana na każdym jej odcinku. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby sobie i innym narobić kłopotów. Doświadczyło tego wczoraj małżeństwo z Warszawy, podróżujące swoją hondą.

W Suchaczu około godziny 19 kierowca nie zauważył rozkopanego na głębokość 60 cm pobocza i przy próbie wyminięcia opla wjechał dwoma prawymi kołami do wykopu. Niefortunnie, bo pojazd zawiesił się na zbiorniku paliwa i rurze wydechowej i nie sposób było samodzielnie nim wyjechać. Przybyła na wezwanie policja dokonała stosownych czynności, pouczając przy tym, że na przebudowywanej drodze należało zachować szczególną ostrożność. Przeciwnego zdania był kierujący hondą, który twierdził, że droga była źle oznakowana. Jaka będzie ocena ubezpieczyciela – nie wiadomo.
       W każdym razie wyciągnięcie auta z wykopu wymagało interwencji przybyłej pomocy drogowej. Nie była to jednak akcja godna podziwu i tylko dzięki błyskawicznej interwencji kilku mieszkańców Suchacza udało się zapobiec poważniejszym uszkodzeniom pojazdu przy próbie jego wyciągania. Pracownik pomocy drogowej usiłował bowiem, po uprzednim podczepieniu liny, wyciągnąć samochód w sposób przeczący wszelkim prawom fizyki i przede wszystkim zdrowego rozsądku. Przerwano tę akcję i ośmiu zwołanych w trybie alarmowym ludzi (z policjantami włącznie!) podniosło prawą część pojazdu, ustawiając go na drodze.
       Po oględzinach technicznych okazało się, że samochód nie ma praktycznie żadnych uszkodzeń, które dyskwalifikowałoby go z ruchu. Radości nie kryli warszawiacy, którzy dopiero co rozpoczęli swój urlop. Mogli więc spokojnie wyruszyć w dalszą drogę, ciesząc się z takiego obrotu sprawy. Tym razem z bardziej może wzmożoną ostrożnością zalecaną przez policję i podpowiadaną przez ... zdrowy rozsądek.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 5
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.9 12 39

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Trata tata, gdzie właściwe oznakowanie?, wystarczy parę tyczek po pomidorach i kawałek taśmy. Ta cała przebudowa i firma która ją wykonuje to KABARET. Współczuję mieszkańcom. Rowerzysta musi jechać drugą stroną, bo jak się gibnie to śmierć w butach
 • i w dodatku firma FCC nie placi podwykonawca, biora na dwa tygodnie i wywalaja z budowy i biora nowych, teraz przyjezdzaja z konca polski bo miejscowi juz sie przejechali na tej budowie; ) hiszpanie chca zgarnac kase i zwinac sie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  kolo123454(2013-09-11)
 • Wiadomo Farszawiacy! Une panie tylko po asfaltach jeżdzom takie to panie une sum!
 • Droga dobrze oznakowana, tylko miszcz wjechał do rowu!
 • niech partacze skończą remont!
 • Dosłownie. .. cały ten remont to cyrk ! Kilka dni temu całkowicie zamknięto odcinek od Elbląga do Jagodna z powodu prac bitumicznych. Asfaltu nie ma jak nie było, firma udaje, że coś robi przerzucając piach z miejsca na miejsce a zima zbliża się wielkimi krokami. .. Dlaczego nie ma żadnego nadzoru ? Przecież oprócz pieniędzy unijnych państwo polskie też płaci na ten remont grube pieniądze. Od wiosny nie zostało prawie nic zrobione, cała wiosna i lato to zasypywanie poboczy piachem następnie ponowne odkopywanie i ponowne zasypywanie tych samych miejsc i tak w kółko. .. Marnowanie czasu, pieniędzy po prostu granie wykonawcy na zwłokę. Podobno droga jest robiona w sposób fatalny i długo po remoncie nie posłuży a chodzą też słuchy, że firma ma zamiar się zwinąć całkowicie więc nawet gwarancja na nic się nie zda. Gdzie są ludzie odpowiedzialni za tą budowę, dlaczego nikt z Olsztyna się nie pojawia ? Przed Jagodnem od strony Tolkmicka na skutek prac budowlanych na drogę osuwa się całe zbocze wraz z wysokimi drzewami. Mieszkańcy informowali o tym ale nikogo to nie obchodzi aż w końcu stanie się nieszczęście. .. Firma także zasypuje przepusty, w rowach gromadzi się woda, osuwają się świeżo usypane pobocza, w których powstają wielkie wyrwy. .. na tak przygotowane podłoże ma być kładziona nawierzchnia ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  1
  tolkmicko503(2013-09-11)
 • Przebudowa tej drogi nigdy się nie skończy. Oznakowanie i zabezpieczenie nie tylko tego odcinka, ale i niemal wszystkich innych woła o pomstę do nieba! Czy inwestor tego nie widzi? Gdzie jest inżynier kontraktu ja się pytam? No gdzie?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  0
  prorok(2013-09-11)
 • Takie glebokie wykopy byly ostatnio na kretej drodze z łęcza do kadyn, na ostrych zakretach byly metrowe wykopaliska na poboczach. Kiedy winni burdelu na tej drodze zostana powieszeni na przydroznych drzewach?? kiedy skonczy sie ta samowola budowlana? czy ktos na tym panuje?? mnostwo dziur, nieoznakowanych ktore niszcza codziennie auta mieszkancow nadzalewowych miejscowosci. Gdyby jezdzil pociag to zostawialbym samochod w domu i jezdzil koleja do elblaga. ale czerwone mendy zlikwidowaly polaczenie kolejowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  ursus(2013-09-11)
 • pokażcie mi gdzie na zachodzie tak zostawia się teren budowy?????
 • takie cos jest nie do pomyslenia w anglii, mowie tu o drodze ze mozna wpasc na pobocze
 • Rzeczywiście jazda tą drogą to żadna przyjemność, wąsko i bardzo niebezpiecznie. .. a tempo robót. .. bez komentarza
 • W Anglii, w Anglii tam jeżdżą druga stroną to i dziur nie mają.
Reklama