UWAGA!

Na dziś zagrożenia nie ma

W Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się dziś (24 maja) posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na dziś nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego dla Elbląga, poziom wody w rzece Elbląg wynosi 5,19 m i systematycznie opada.

Podczas spotkania przeanalizowana została sytuacja powodziowa w regionie, dokonano też oceny sytuacji w mieście.
       Prognozy pogody nie przewidują w najbliższych dniach bardzo silnych wiatrów północnych i północno-wschodnich, które mogłyby powodować napychanie wód z Bałtyku do Zalewu Wiślanego. Z uzyskanych informacji wynika także, że nie ma zagrożenia związanego ze zbliżającą się falą kulminacyjną na Wiśle.
       Niemniej jednak służby na bieżąco monitorują sytuację. Robiony jest bilans sił – część elbląskich strażaków i wojska bierze bowiem udział w akcji ratowniczej między innymi na Mazowszu i w Małopolsce.
       Pracownicy Zarządzania Kryzysowego kontaktują się z firmami, które położone są przy rzece Elbląg, i przypominają o ewentualnym zagrożeniu, które może pojawić się niespodziewanie. Jesteśmy także w ciągłym kontakcie z sąsiednimi powiatami województwa pomorskiego. Przygotowywane są obiekty na ewentualność ewakuacji mieszkańców powiatu nowodworskiego. Na podstawie podpisanego porozumienia w Elblągu istnieje możliwość zabezpieczenia miejsc dla 2 tysięcy osób.
       Na godzinę 12 zaplanowane jest wspólne posiedzenie Miejskiego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
      
      
Joanna Urbaniak, UM Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zagrożenia nie ma dla Eg. , ale jest dla Żuław.
 • Jak na razie szykuje się do ewakuacji Marzęcino, tao co to oznacza że, nie ma zagrożenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gerlach(2010-05-24)
 • będzie cofka z Fiszewki i kanał wyleje na ulice tak jak Brda w Bydgoszczy
 • czy prawdą jest, że mieszkańcy wyspy nowakowwskiej są ewakuowani, gdyż wyspa ma być zalana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SYLWESTRA(2010-05-24)
 • O czym wy wogóle mówicie!! Siejecie panike. nikt nie będzie ewakuowany bo nie ma zagrorzenia zalania wyspy Nowakowskiej! Jesteśmy bezpieczni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stefan5388(2010-05-24)
 • wystarczy spojrzeć na mapę i prześledzić, ,gdzie mogą wpłynąć wody Wisły. Odpowiedź nasunie się sama.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juras.(2010-05-24)
 • Słyszałem, że ogłoszono ewakuację dla Nowego Dworu Gdańskiego. Podobno rozdawane są ulotki. Ludzie są zdezorientowani, wykupują produkty. Sytuacja graniczy z paniką. W Nowym Dworze spodziewana jest woda do 3m. Wojewoda podpisał zgodę na ew. wysadzenie wałów w celu ochrony Gdańska i Rafinerii.
 • yyyyy. .. .gdzie jest gdansk i rafineria a gdzie jestesmy my. Wały wysadzac?? czy wy jesteście poważni? Myślicie ze wisła jak by wysadzili wal to dołynie ponad 29 km do nas?? alebo że poświęcą malbork żeby zalało elbląg a raczej wyspe nowakowską? Sami się nakęcacie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stefan5388(2010-05-24)
 • Stefan: Ci co zostali zalani pewnie się nie nakręcali, lecz czy to ich uchroniło? Ludzie się boją czy to takie dziwne? Zobacz chłopie na wytuł tej wiadomości: "na dzisiaj. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juras.(2010-05-24)
 • Dla czego nie podaje się informacji na temat naszych rzek? Czy one są w ogóle monitorowane? Co z rzeką Elbląg i Nogatem? Nogat jest odnogą Wisły. Jeżeli nastąpi cofka z zalewu przez Nogat to Żuławy zaleje. Czy nie potraficie przewidywać faktów??? Ludność się obawia zalania a wy nie podajecie informacji na temat naszego regionu. Racja, podacie je po fakcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  introligator(2010-05-24)
 • Cofka z Zalewu przez Nogat?? Niespotykane zjawisko, rozumiem, cofka z Zalewu miała by tylko "wejść" do Nogatu a nie gdzie indziej?? Takiej bzdury nie słyszałem. Moi drodzy. .. zagrożenie powodzią dla Żuław Wiślanych (dzielących się na Elbląskie, Wielkie zwanych też Nowodworskimi, Gdańskie) ma charakter ciągły. Gdyby nie stacje pomp na drodze nr 7,normalnie byłoby około 1 m wody, w Raczkach 1,8 itd. W powiecie Nowodworskim ogłoszono, nie ewakuację tylko poinformowano ludność o tym, że istnieje potencjalne ryzyko powodzi, i jeśli ktoś się obawia to wzywany jest do ewakuowania się we własnym zakresie. To tak, żeby potem żule za winko nie gadali głupot w TV. Aaaa i wysadzania wałów też nie będzie. .. .a szkoda bo by się działo prawda ?? Nie rozumiem po co ta panika.
 • Ja natomiast słyszałem że jak jużnie będzie gdzie ewakuować ludzi to jest podobno jakiś gość nazywa się NOE co ma zbudować arkę i zabrać tam tylko zwierzaki (on jest chyba z Samoobrony) a my wszyscy albo się potopimy albo jak też gdzieś słyszałem żebyśmy się nie męczyli mają nas odstrzelić. Jeszcze trochę i dowiemy się że niedługo będzie potop szwedzki. Ludzie opamiętajcie się tym razem powóź nam nie zagraża, póki co oczywiście ale nie panikujmy
Reklama